Aralıklarla LED Şerit Yakma

YavuzAkbay

Kilopat
Yer
North-Rhine Westphalia
Daha fazla  
Meslek
Data Analyst
Arkadaslar merhaba, ben koridora araliklarle LED dosemek istiyorum, bu is kolay fakat istedigim bu LED'leri anahtara bastigimda hepsinin birden degil de bastan sona kadar teker teker yanmasi. Bunu nasil basarabilirim? En ufak arduino bilgim vs. Yok ama yolu gosterirseniz ogrenebilirim.

Bu işin en kolay yolu arduino ile olur. Sana 1 adet arduino ve kullanacağın led şerit sayısı kadar röle lazım.

Peki nasıl bir yol izleyebileceğimi anlatan, veya taktikler alabileceğim bir yer var mı bu konu hakkında. İngilizce veya Türkçe fark etmez, ama şunu göz önünde bulundurursanız iyi olur arduinoyu şu an atacağınız makale ile öğrenmeye başlayacağım :)

Ben araştırma yaparken konu baz aldığım için kullandığım belirli bir site yok. Ama Google da arduino ile ilgili oldukça çok makale ve projeye ulaşabilirsin. Şimdiden kolay gelsin :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı