Arapça okumayı öğrenmenin faydası var mı?

Bilmem eleştiri kaldırabilir misin?
Hiç sorun değil, istediğin gibi yardır. Egomu yıllar önce ABD'de büyük bir şirkette çalışırken tarihe gömdüler, o yıllarda rekabette paçavra edildiğimden beri incinecek bir şeyim kalmadı. :D İçinde dışkıyla gezen, bilmem kaç milyar ışık yılı çapındaki evrendeki sayısız galaksinin içindeki sayısız sistemin birinde önemi sıfır olan canlılarız işte.

Açığımı yakala, istediğin gibi "Bilgisiz olan sensin bak kaynaklarım bunlar al oku da kültürlen pis cahil!" diyebilirsin. Gücenmem, kaynaklara bakarım oturma organı değil de gerçekten araştırılmış kaynaklarsa gece gündüz okurum. Sorun yok. :D

Ben o anlamda demedim, yanlış anladın diye ısrar ediyorsan da birden fazla cümleyle bir mesaj yazarken konu örgüsünü dağıtmamak gerekiyor. Önce alakalı olan konular birlikte yazılır, farklı söylem için mümkünse farklı paragraftan devam edilir ya da önceki konu tamamen bittikten sonra diğerine geçilir. Aynı doğrultaki 2 söylemi destekleyen cümlelerin arasına farklı amaçla da olsa başka bir konuyu ilgilendiren cümle yazarsan bundan başka anlam çıkarılır.

Hiç sorun değil, istediğin gibi yardır. Egomu yıllar önce ABD'de büyük bir şirkette çalışırken tarihe gömdüler, o yıllarda rekabette paçavra edildiğimden beri incinecek bir şeyim kalmadı. :D

Açığımı yakala, istediğin gibi "Bilgisiz olan sensin bak kaynaklarım bunlar al oku da kültürlen pis cahil!" diyebilirsin. Gücenmem, kaynaklara bakarım oturma organı değil de gerçekten araştırılmış kaynaklarsa gece gündüz okurum. Sorun yok. :D

Ben o anlamda demedim, yanlış anladın diye ısrar ediyorsan da birden fazla cümleyle bir mesaj yazarken konu örgüsünü dağıtmamak gerekiyor. Önce alakalı olan konular birlikte yazılır, farklı söylem için mümkünse farklı paragraftan devam edilir ya da önceki konu tamamen bittikten sonra diğerine geçilir. Aynı doğrultaki 2 söylemi destekleyen cümlelerin arasına farklı amaçla da olsa başka bir konuyu ilgilendiren cümle yazarsan bundan başka anlam çıkarılır.
Çıkarılır ki iki kişi çıkarttı bile.

Hiç sorun değil, istediğin gibi yardır. Egomu yıllar önce ABD'de büyük bir şirkette çalışırken tarihe gömdüler, o yıllarda rekabette paçavra edildiğimden beri incinecek bir şeyim kalmadı. :D İçinde dışkıyla gezen, bilmem kaç milyar ışık yılı çapındaki evrendeki sayısız galaksinin içindeki sayısız sistemin birinde önemi sıfır olan canlılarız işte.

Cümlende anlam belirsizliği var tam anlayamadım demeden suçlayıp dalga geçmek beni sinirlendiren kisimdi. Benle dalga geçtiği için birçok arkadaşımın bir daha yüzüne bakmamışken tanımadığım etmediğim biri benimle dalga geçemez. Yaşadığın şeyler için üzgünüm hemen hemen aynı şeyleri birçok kez ben de yaşadım. Ne demek olduğunu bilirim.

Benimle dalga geçtiği için birçok arkadaşımın bir daha yüzüne bakmamışken tanımadığım etmediğim biri benimle dalga geçemez.
Egona bu kadar anlam yükleme, etrafında kimse kalmaz bir süre sonra. :D

Diyeceğin çok basit bir söz sadece: Dediğini anladım, yazdıklarımın yanlış anlaşılmaması için bundan sonra dikkat etmeye çalışırım. 🤣

Cümlende anlam belirsizliği var tam anlayamadım demeden suçlayıp dalga geçmek beni sinirlendiren kisimdi. Benimle dalga geçtiği için birçok arkadaşımın bir daha yüzüne bakmamışken tanımadığım etmediğim biri benimle dalga geçemez. Yaşadığın şeyler için üzgünüm hemen hemen aynı şeyleri birçok kez ben de yaşadım. Ne demek olduğunu bilirim.

Üniversite mezunluğunuz sizi pek olgunlaştırmamış anlaşılan. Yukarıda arkadaşın dediği cümleyi söylemek pek basit.

Arkadaşım kuran kursuna yazılmış yazılma sebebi ise Arapça okumayı öğrenmek ben ona okumasını öğrenmek yerine dilini öğrenmesi gerektiğini okumasını öğrenmesinin hiçbir yararı olmayacağını söyledim siz ne düşünüyorsunuz?

Dili öğrenmesi lazım kuranı öğrenerek dili öğrenemez.

Egona bu kadar anlam yükleme, etrafında kimse kalmaz bir süre sonra. :D

Diyeceğin çok basit bir söz sadece: Dediğini anladım, yazdıklarımın yanlış anlaşılmaması için bundan sonra dikkat etmeye çalışırım. 🤣
Egolu değilim diyeceğim ama ne muamma?
Yaptıkları şakaları sana söylesem neyse.
Üniversite mezunluğunuz sizi pek olgunlaştırmamış anlaşılan. Yukarıda arkadaşın dediği cümleyi söylemek pek basit.
Bana dalga geçerek söylüyorsa bunu bilki söylemeyeceğim şeyi artık hiç söylemeyeceğim. Ve yine aynı şeyi yaptın. Üniversite mezunu olduğumu söylememe rağmen beni öyle gösterdin. Bunun kötü veya iyi olma durumu yok. Saygı çerçevesi içerisinde dalga geçmenin olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Egolu değilim diyeceğim ama ne muamma?
Yaptıkları şakaları sana söylesem neyse.

Bana dalga geçerek söylüyorsa bunu bilki söylemeyeceğim şeyi artık hiç söylemeyeceğim. Ve yine aynı şeyi yaptın. Üniversite mezunu olduğumu söylememe rağmen beni öyle gösterdin. Bunun kötü veya iyi olma durumu yok. Saygı çerçevesi içerisinde dalga geçmenin olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Dalga geçmedim yalnızca gözlemimi söyedim.

Üniversite mezunu olduğumu söylememe rağmen...
Bizim ülke sunucusunda üniversite mezunu olunca varsayılan olarak +10 bilgelik, +10 zeka, +1500 ego geliyor sanırım. :D

En iyi üniversitelerinin bile Dünya ortalamasını yakalamakta zorlandığı bir ülkede üniversite mezunu olduğunu söylemenin ne gereği var? Bu forumda ne okullarda okumuş kişiler var da böyle basit tartışmalarda üste çıkacağını zannederek "ama ben üniversite mezunuyum" demiyor. :D

Dalga geçmedim yalnızca gözlemimi söyedim.
Sen dalga geçtim demedim. Anlamıyorsun işte. Mesajımda o olarak bahsettim.
Tartışmaya gerek yok nasıl anladıysan öyle anla, cevap vermeyeceğim.

Bizim ülke sunucusunda üniversite mezunu olunca varsayılan olarak +10 bilgelik, +10 zeka, +1500 ego geliyor sanırım. :D

En iyi üniversitelerinin bile Dünya ortalamasını yakalamakta zorlandığı bir ülkede üniversite mezunu olduğunu söylemenin ne gereği var? Bu forumda ne okullarda okumuş kişiler var da böyle basit tartışmalarda üste çıkacağını zannederek "ama ben üniversite mezunuyum" demiyor. :D
Uni. Mezunuyum demedim. Cümleyi iyi mi okusan?

Geri
Yukarı