Aras Kargo kargoyu kaybetti

SenmisinOxa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şubeyle iletişime geçtim. Kargo internette teslimat şubesinde görünüyor. Teslimat şubesine ulaştığı kesin gibi. Ondan sonrası için beni oyalıyorlar. Yok baktıracağız, yok başka yere bırakılmıştır gibi gibi... 29'undan itibaren yeni bir kayıt girmemişler sisteme de. Kendileri hem bilmiyor hem de iki gündür kaale aldıkları yok. Güya araştıracaklar. Dün de öyle söylemiştiler. Bugün de aynı şekilde söylediler. Ama hiç sanmıyorum. Zaten mesai saatinin bitmesini bekledim ve arayan olmadı. Sizce şikayet sitelerine şu an konu açayım mı yoksa bekleyeyim mi? Gelecek parça da 6500TL bir anakarttı. Sanırım biri malı götürdü. Ha bir de telefonlara bakan kişinin beni 10dk telefonda bekletmesi var. İyice sinirlendirdiler beni. Ben kargodan umutsuzum. İlk defa bu şekilde sorun yaşadım. Dediğim gibi kargodan umutsuz olmasam her yere şikayet eder getirtirdim belki ama bunlar hakikaten kaybetmiş veya çaldırmışlar. Sizce sosyal mecralardan şu an şikayet edeyim mi?

Arkadaşlar şubeyle iletişime geçtim. Kargo internette teslimat şubesinde görünüyor. Teslimat şubesine ulaştığı kesin gibi. Ondan sonrası için beni oyalıyorlar. Yok baktıracağız, yok başka yere bırakılmıştır gibi gibi... 29'undan itibaren yeni bir kayıt girmemişler sisteme de. Kendileri hem bilmiyor hem de iki gündür kaale aldıkları yok. Güya araştıracaklar. Dün de öyle söylemiştiler. Bugün de aynı şekilde söylediler. Ama hiç sanmıyorum. Zaten mesai saatinin bitmesini bekledim ve arayan olmadı. Sizce şikayet sitelerine şu an konu açayım mı yoksa bekleyeyim mi? Gelecek parça da 6500TL bir anakarttı. Sanırım biri malı götürdü. Ha bir de telefonlara bakan kişinin beni 10dk telefonda bekletmesi var. İyice sinirlendirdiler beni. Ben kargodan umutsuzum. İlk defa bu şekilde sorun yaşadım. Dediğim gibi kargodan umutsuz olmasam her yere şikayet eder getirtirdim belki ama bunlar hakikaten kaybetmiş veya çaldırmışlar. Sizce sosyal mecralardan şu an şikayet edeyim mi?
Dava açın beklemeyin.

@SenmisinOxa Yani yetkili çalışanlar ile iletişime geçtim, sosyal medya aracılığıyla şikayetler ilettim. Sizin meblağ bir hayli fazla olduğu için olay biraz daha büyüyebilir dava gibi.
Anladım. Yarından itibaren sosyal medyadan biraz rahatsız edelim onları bakalım. Kargo kayıp olmasa muhakkak etki ediyor fakat kayıp kargonun parasını ödeseler bile kaç ay bekletecekler Allah bilir. Sistemim de yarım kaldı.

Dava açın beklemeyin.
Hiç uğraşmak istemeyeceğim şeyler ama biraz daha bekleme düşüncesindeyim.

Arkadaşlar. İlginç birşey oldu. HepsiBurada ile iletişime geçtim. Ürünü tekrar göndereceklermiş ve ya param iade edilecekmiş. Çok şaşırdım açıkçası bu olumlu tutum karşısında. Yine Aras Kargo ile yollayacaklar ama. İnşallah tekrar gönderirler ve kaybolmadan parçaya ulaşırım.
Kargoyla muhatab olmama gerek kalmadı.

Anladım. Yarından itibaren sosyal medyadan biraz rahatsız edelim onları bakalım. Kargo kayıp olmasa muhakkak etki ediyor fakat kayıp kargonun parasını ödeseler bile kaç ay bekletecekler Allah bilir. Sistemim de yarım kaldı.

Hiç uğraşmak istemeyeceğim şeyler ama biraz daha bekleme düşüncesindeyim.

Arkadaşlar. İlginç bir şey oldu. Hepsiburada ile iletişime geçtim. Ürünü tekrar göndereceklermiş veya param iade edilecekmiş. Çok şaşırdım açıkçası bu olumlu tutum karşısında. Yine Aras Kargo ile yollayacaklar ama. İnşallah tekrar gönderirler ve kaybolmadan parçaya ulaşırım.
Kargoyla muhatab olmama gerek kalmadı.

+Gelişme
Hepsiburada tekrar gönderim yaptı. Sağlam gelecek mi bakacağız. Fakat asıl önemli gelişme eski teslimat kodundan baktım Hepsiburada kaybolan ürünü geri talep etmiş ve onlar da yönlendirmişler. Şaka gibi. Size kargoyu bulamadık diyorlar ama gönderici firma geri istedimi gönderiyorlar. Ve en son bu sabah bana kargoyu arayacağız dediler arada 1 gün bile yok. Yani ne hikmetse bana tekrar bakacağız diyen zatlar 2-3 saatte kargoyu bulup geri yönlendirmişler. Benim başımdan geçen bu hadise gibi bir şey başınıza gelirse direkt gönderici firma ile kibarca iletişime geçin. Gönderici firma kargo firmasından daha fazla yardımcı olacaktır. Ben şahsen bunu anladım. Çöp insanlarla vakit harcamayın. Diyebilirim ki milleti oyalamaktan zevk alıyorlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı