Aras Kargo kuryenin teslim alınmayan ürünleri teslim alındı olarak girmesi

Mirzaloglu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhabalar arkadaşlar.

DeFacto ve incehesap üzerinden yüksek meblağlı bir alışverişim oldu. 2 ayrı kargo takip numarası var elimde. Bu ürünleri teslim almamama rağmen ilk olarak dağıtımda olarak bilgi girilmiş daha sonra ikisi de kendisine teslim edildi olarak girilmiş. Fakat ben teslim almadım. DeFacto, incehesap'ı aradım, inceleyeceklerini söylediler. Ayrıca Aras kuryeyi de aradım. Bu durumdan sonra ne yapmam gerekiyor? Tüketici Hakem Heyetine veya savcılığa gitmeli miyim? Dolandırıldım mı anlamadım açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana da aynı kargo firmasından aynısı olmuştu. Ama benim olayda şöyle olmuştu: Gün içinde evde olmadığım için fiziksel olarak kargo teslim edilmediği tekrar şubeye dönmüş ama takip uygulamasında teslim edildi olarak gözüküyordu. Aradım sordum kargo şubede isterseniz gelip alabilirsiniz yada Pazartesi günü biz getiririz dediler ve Pazartesi günü geldi.
Aynı durum olmuş olabilir kargonuz hala ellerinde olabilir benimki gibi.

Başıma gelmişti. Okul çıkışı telden baktım teslim edilmiş. Evi aradım almadık dediler. Kargo yakındı gittim sordum. Kargocu kuryeyi aradı, evdekiler 1 saatliğine biryere gitmişler. Kurye de mahalleyi biliyordu komşu teyzeye bırakmış.
Sakince kurcalarsan çıkar meydana olay.

Şube elindeki kargoları belirli süre içinde teslim etmezse ise kuryeler ceza alıyorlar iş veren tarafından. Bu durum o hafta 100 paket de olsa aynı, 1500 paket de olsa aynı. O yüzden yetiştiremedikleri ürünleri sanki vermiş gibi gösterip daha sonra teslim ediyorlar ama eğer ki kargonu bir süre daha bekledikten sonra kargo firmasını hakem heyetine şikayet et. Şikayetten haberleri olduğu an gönderiyorlar ürünü.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
Hepsini dikkate alacağım.
Kargolarımı teslim ettiler. Hepinize teşekkür ederim tekrardan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı