Aras Kargo mobil alan nedir?

sherkll

Picopat
Yer
Manisa
İyi akşamlar, ben 9 Nisan tarihinde fotoğraftaki kulaklığı sipariş verdim. Bayramdan sonra kargoya verildi ve başarıyla şehre ulaştı fakat Aras Kargo'nun mobil alan diye bir sistemi varmış ve ben bundan önce Aras Kargo'dan birçok kez teslimat aldım böyle bir sistem duymadım.
Duymamanın sebebi de fotoğraflardan da görüleceği üzere mobil alanın sadece salı ve cuma günleri olmasından kaynaklı. Yani ben cumartesi de teslimat aldım pazartesi günü de teslimat aldım.
Müşteri hizmetlerini arıyorum operatör yerine tele sekreter çıkıyor ve sadece 16.04.2024'te teslim tarihi olduğunu o tarihte teslimat yapılacağını söylüyor. Bunun hakkında bir fikir üretebilecek var mı? Yoksa pazartesi vizemden sonra fiziki olarak mekanlarına gideceğim. 😃

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    44,2 KB · Görüntüleme: 19
  • 1.png
    1.png
    44 KB · Görüntüleme: 20
  • 3.png
    3.png
    5 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:

"Mobil Alan​

Türkiye'nin her noktasına ulaşabilmek ve hizmet götürebilmek için standart kargo hizmet alanları dışında kalan 3332 yerleşim merkezine de mobil servislerimizle hizmet veriyoruz.
Mobil alan olarak tanımladığımız bu bölgeler, operasyonel olarak standart kargo hizmet alanları dışında kalan, haftanın belirli günlerinde teslimat yapabildiğimiz mevkii ya da yerleşim birimleridir. Bu kapsamda mobil alanlara teslim süreleri farklılık gösterebilmektedir."

"Mobil Alan​

Türkiye'nin her noktasına ulaşabilmek ve hizmet götürebilmek için standart kargo hizmet alanları dışında kalan 3332 yerleşim merkezine de mobil servislerimizle hizmet veriyoruz.
Mobil alan olarak tanımladığımız bu bölgeler, operasyonel olarak standart kargo hizmet alanları dışında kalan, haftanın belirli günlerinde teslimat yapabildiğimiz mevkii ya da yerleşim birimleridir. Bu kapsamda mobil alanlara teslim süreleri farklılık gösterebilmektedir."
Yani şube olmiyan yerlere yapılan dağıtım. Bizde MNG ve yurtiçi mobil şube.

"Mobil Alan​

Teslim süresi farklılık göstersin de, haftada toplam 2 gün teslimat süreleri var ve teslimat gününde gelmiyor. İçler acısı.

Hocam benim yukarıda dediğim gibi MNG ve Yurtiçi mobil alan ama her gün 2 şer araba dağıtıma geliyor. Galiba merkeze yakınlıktan şube açılmıyor. Kargolarin az olduğu zamanlar haftada 1 gün idi arta arta bu sayıya geldi. Bence dediğiniz gibi geç geliyor ise gün sayısı artar. Kargo ağının kötü olması günümüz için çok kötü bir durum.

Şuan benim ilçemde Hepsijet o şekilde Pazartesi - Çarşamba - Cuma dağıtım var.

Hocam benim yukarıda dediğim gibi MNG ve Yurtiçi mobil alan ama her gün 2 şer araba dağıtıma geliyor. Galiba merkeze yakınlıktan şube açılmıyor. Kargolarin az olduğu zamanlar haftada 1 gün idi arta arta bu sayıya geldi. Bence dediğiniz gibi geç geliyor ise gün sayısı artar. Kargo ağının kötü olması günümüz için çok kötü bir durum.

Şuan benim ilçemde Hepsijet o şekilde Pazartesi - Çarşamba - Cuma dağıtım var.
Bakalım yarın da saat 1'e kadar dağıtım mesajı gelmezse şubelerine gideceğim 15.00'te kapatıyorlarmış.

Geri
Yukarı