Aras Kargo Mu Yurtiçi Kargo Mu?

MUSA ÇELİK

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Hepsiburada.com dan alışveriş yapacağım ama adresim köy de yani mobil bölge olarak tanımlanıyor yani haftada bir gün adrese teslim yapılıyor ve aklımda bir kaç soru var :

• Evde olduğum halde eve getirmeyip adres eksik ve benzeri bahanelerle ürünümü şubeye geri götürürler mi yoksa beni arayıp yol tarifi bir yerde buluşup teslimat yaparlar mı yada ne olur yakındayken telefonla ararlar mı???
  • Daha önce merkezdeyken yurtiçi kargo kullandım hep ve sorun yaşamadım ama mobil bölge olunca bir sorayım dedim sizlere .
  • Ürünlerimin kargo esnasında kayıp olması, başkasına teslim edilmesi gibi durumlar olabilir mi olursa da eğer bunun tespiti mümkün mü? Teslim anında telefonla bilgilendirilir miyim ?
Siz hangisini önerirsiniz mobil bölge konusunda Yurtiçi'ni mi yoksa Aras kargoyu mu tercih etmeliyim ?

• Bunu Yurtiçi kargo yapar genelde. Aras kapıya kadar gelir.
  • Yurtiçi kargoyla işiniz olmasın mümkünse.
  • İmkansız ama olabilir. Telefon ile bilgilendirilirsiniz veya siz ararsınız.
Kesinlikle Aras derim ben. Yurtiçi kadar rezalet bi kargo firması yok.

Manisanın bi köyünde yaşıyorum. Bi kaç hafta önce idefixten ürün almıştım. Yurtiçi kargo getirdi. Idefixin belirttiği vakitte geldi (saat 15 gibi sipariş verdim. 2 gün sonra sabah geldi).

Bahsettiğin gibi tek günde geliyor köye. Evet başkasına verilebilir mesela köy girişindeki ev ya da köy muhtarı :D ama arar seni önce.

Benim şöyle bi şansım vardı. Büyük bi yol değil ancak anayol üzerinde bi köydeyim. Ilçeleri birbirine bağlayan bir yol. Ürünün bulunduğu ilçeden çıkan servis başka ilçeye gidiyordu ve yol üzeri olduğu için alma fırsatım oldu. Böyle bi şansın varsa firma fark etmez arayacaklardir. :)

Ayrıca aras kargonun adresi bulamadık gelip alın dediğine şehir merkezinde çok şahit oldum. Şube bulunduğum apartmanın altindayken bile bunu yaşadık :D :D Hiç bakmıyorlar galiba adrese :D

Aradıkları halde hele ki 5 ila 7 km kadar uzak olsa da problem olmaz giderim ama şube 20 km kadar uzak değil ama ehliyet yok :) minibüs ile de zor olur ağır ev eşyaları (ağır dediysem 10 kg ı geçmez) :) O zaman Aras kargo ile siparişlerimi vereceğim inşallah ararlar :))

İnternet üzerinden adres bilgilerini (ince ayrıntısına kadar), tel numaranı(mümkünse 2 adet farklı no yazın), Açıklama kısmı olan bir firma ise google map ile yol tarifi verebilirsin ve daha kolay ulaşır.
Kısaca kargo kayıp olmaz. Ancak sipariş vereceğin kişi veya kuruluşa adrese teslim/ Telefonla bilgilendir olarak vermezsen o zaman şübeye gitmek zorunda kalabilirsin :)

İkisi arasında aras kargoyu tercih ederim. Yurtiçi kargo ile 2-3 günde gelen ürünleri Aras kargo 1 günde getirmişti.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı