Araştırma: Bugüne kadar kaç tane önerdiğiniz ürünü kullandınız?

Teknoloji ile ilgili kaç tane önerdiğiniz ürünü kullandınız?

• Önerdiğim hiçbir ürünü/cihazı kullanmadım sadece teorik bilgi ile önerdim.

Oy: 2 5,9%
  • 1.

Oy: 1 2,9%
  • 2.

Oy: 2 5,9%
  • 3.

Oy: 3 8,8%
  • 4.

• 5.

• 6.

• 7.

• 8.

Oy: 0 0,0%
  • 9.

Oy: 0 0,0%
  • 10 ve üstü.

Oy: 7 20,6%
  • Laptop, Masaüstü sistem gibi yüksek fiyatlı ürünleri sadece teorik bilgi ile önerdim.

• Laptop Masaüstü sistem gibi cihazların bir kısmını deneyerek önerdim.

Oy: 13 38,2%

• Oy verenlerin toplamı
    34
Ankete büyük bir miktarda katılım olursa bununla ilgili bir analiz gelecektir, yani veriyi keyfi olarak sormuyorum.

Kullanarak önerdiğim ürünlerde oldu, kullanmadan da ama kullanmadan önerdiğim ürünler atıyorum 6600’ün 3050’den daha iyi olduğudur benzer fiyatta olmasına rağmen. Bu tabii bir örnekti. Zaten genellikle bilgisayar toplama, ekran kartı vb. kategorilerde gezen biriyim. Bilen bilir. Bu tarz karşılaştırmaları bilgiye ihtiyacı olan kişiye aktarmak için o ürünleri kullanmış olmama gerek yok.

Şu ana kadar 47297328371 farklı ürün önermişimdir ve bunlar hepsini kullanıp deneyimlemem mümkün değil. %90'ını teorik bilgiyle öneriyorum.

Bu konu hakkında çok fazla söylenecek şey var aslında da, insanımız koyun olduğu için laf anlatamazsın. Kullandığı ürünü en iyi ürünmüşçesine övüp o ürün hakkında olumsuz bir yorum yaptığında da "Sanki ürünü kullandın da konuşuyorsun." diyecek kadar cahil insanların olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Adamı adam yerine koyup cevap vermek istiyorsun, sana hayvan muamelesi yapıyor. Vallahi bana giren çıkan yok, kendi parasıyla kendisi rezil oluyor ama cahil olduğu için farkında değil :D

Bir ürünü önerebilmemiz için, illa o ürünü deneyimlemiş veya satın almış olmamız gerekmez. Yeterince araştırma yaparsanız ve güvenilir inceleme kanallarının / sitelerin içeriklerini doğru bir şekilde tüketirseniz, o ürünü kullanıcı deneyimiyle bile tanıyamayandan çok daha fazlasını bilebilirsiniz.

Şu ana kadar 47297328371 farklı ürün önermişimdir ve bunlar hepsini kullanıp deneyimlemem mümkün değil. %90'ını teorik bilgiyle öneriyorum.

Bu konu hakkında çok fazla söylenecek şey var aslında da, insanımız koyun olduğu için laf anlatamazsın. Kullandığı ürünü en iyi ürünmüşçesine övüp o ürün hakkında olumsuz bir yorum yaptığında da "Sanki ürünü kullandın da konuşuyorsun." diyecek kadar cahil insanların olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Adamı adam yerine koyup cevap vermek istiyorsun, sana hayvan muamelesi yapıyor. Vallahi bana giren çıkan yok, kendi parasıyla kendisi rezil oluyor ama cahil olduğu için farkında değil :D

Bir ürünü önerebilmemiz için, illa o ürünü deneyimlemiş veya satın almış olmamız gerekmez. Yeterince araştırma yaparsanız ve güvenilir inceleme kanallarının / sitelerin içeriklerini doğru bir şekilde tüketirseniz, o ürünü kullanıcı deneyimiyle bile tanıyamayandan çok daha fazlasını bilebilirsiniz.

"güvenilir inceleme kanallarının / sitelerin içeriklerini doğru bir şekilde tüketirseniz." kaynak kısmına gelirsek buraya açmanız daha doğru olur.

Gene, taraflı bir kaynak veya incelemenin doğru bir şekilde tüketilmesinin de faydası olmayacaktır.

Benim kanaatim ürünü incelemesini bilen ve kaynaklarca teyit eden kişi kullanım sorularına doğrudan cevap verebilmesi mümkün olduğundan daha avantajlı olacaktır.

Cevap için teşekkürler.

@pwfa Hani sorsalar bende bunu yapmak istiyorum. Ama benim önermeme bile gerek kalmıyor. Acayip derece kıskanç. Telefonum bozuldu birkaç hafta F/P ürünler araştırdım. Tabi bu süreçte arkadaşım şehir dışındaydı. Adam bir geldi telefonunu değiştirmiş, kendi telefonunda hiç bir şey yoktu. Sırf ben alacam diye gitmiş keyfi telefon değiştirmiş. Dizüstü bilgisayar aldım. Yurtdışından gelecekti, yani gelmesi biraz uzun sürecekti. Arkadaş ortamında lafı geçti, ne aldın falan diye. Bu özelliklerini görmüş. Hemen gitmiş mağaza mağaza dolaşıp aynısını bulmuş fazlasıyla parasını ödeyip almış. Benim bilgisayar geldi arkadaşlar bir bakalım falan dediler. Birisi abi bu Mehmet'in bilgisayarının aynısıymış dedi. Var ya suratının ortasına 44 Numaranın izini çıkaracaktım. Bizim ortamda bir şeyler önermeye gerek yok. Ben satın alınca zaten çevremde otomatik öneri oluyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı