Epic Games Arayüz güncellemesi gelecek mi?

CyHan_Atalay

Femtopat
Daha fazla  
Konuya şöyle başlayayım. Ben 2023'ün şubat ayında şu anki masaüstü bilgisayarımı aldım. Ve o zamandan bu zamana bile Epic Games'in arayüz tasarımına bir türlü alışamadım. Bu yüzden bazılarınız gibi, özellikle pahalı olan oyunlar için, bende Steam platformunu kullanıyorum. Ama duyduğum bir haber beni Epic Games'e biraz daha beni yöneltti:
Tam olarak ne zaman hatırlamıyorum ama kısa zaman önce Epic Games'in arayüz değişikliğine "tekrar" gidileceğini okumuştum. Steam de olduğu gibi oynanılan oyunlara daha ayrıntılı bakabilme, arkadaş listesinin daha iyi hâle gelmesi ve birkaç çeşit arayüz kullanım kolaylığı sağlayan özellikler de eklenecekti diye hatırlıyorum. Bu konu da daha fazla bilgisi olan var mı? İnternette nasıl araştırırsam araştırayım bir şey bulamadım...

Konuya şöyle başlayayım. Ben 2023'ün şubat ayında şu anki masaüstü bilgisayarımı aldım. Ve o zamandan bu zamana bile Epic Games'in arayüz tasarımına bir türlü alışamadım. Bu yüzden bazılarınız gibi, özellikle pahalı olan oyunlar için, bende Steam platformunu kullanıyorum. Ama duyduğum bir haber beni Epic Games'e biraz daha beni yöneltti:
Tam olarak ne zaman hatırlamıyorum ama kısa zaman önce Epic Games'in arayüz değişikliğine "tekrar" gidileceğini okumuştum. Steam de olduğu gibi oynanılan oyunlara daha ayrıntılı bakabilme, arkadaş listesinin daha iyi hâle gelmesi ve birkaç çeşit arayüz kullanım kolaylığı sağlayan özellikler de eklenecekti diye hatırlıyorum. Bu konu da daha fazla bilgisi olan var mı? İnternette nasıl araştırırsam araştırayım bir şey bulamadım...
Çok yavaş ve çöp bir tasarımı var yıllardır, değişeceğini sanmıyorum.

Bu arayüzü bir ben beğeniyorum galiba. Yavaş diyorsunuz yavaş değil. Karmaşık diyorsunuz karmaşık değil. Arkadaş listesini bilmiyorum. Pek umrumda da değil açıkçası. Oyunumu oynar çıkarım. Bir arama konusunda sorun çıkartıyor. Arama yaptığımda onlarca DLC arasından oyunu aratmasa güzel olacak.

Kütüphanede gezerken bir oyunun mağaza sayfasına gidip tekrar kütüphaneye dönünce kütüphanenin ilk sayfasına atıyor. Gördüğüm en kötü yanı bu. Onun harici launcherın ve arayüzün büyük bir sorunu yok bence.

Bu arayüzü bir ben beğeniyorum galiba. Yavaş diyorsunuz yavaş değil. Karmaşık diyorsunuz karmaşık değil. Arkadaş listesini bilmiyorum. Pek umurumda da değil açıkçası. Oyunumu oynar çıkarım. Bir arama konusunda sorun çıkartıyor. Arama yaptığımda onlarca DLC arasından oyunu aratmasa güzel olacak.

Dostum, Epic Games'in kendi oyunlarını kendi platformunda güncellerken ve hatta bazı bambaşka oyunları yüklerken Steam'den daha yavaş (6,1mb/sn hızın altında) iniyor. Karmaşık konusuna gelecek olursak belli bir yere kadar karmaşık, hatta Epic Games'in Steam'e göre daha az filtreleme özelliği söz konusu. Fakat indirime giren AAA'ya da popüler indie oyunları bulmaya çalışırken genellikle diğer önemsiz oyunlar listenin önüne geçiyor. Bir de Steam'de olan pek çok oyun Epic Games'te yok. Bu problemler bir oyun indirme platformu için çok ters özellikler. Özellikle EA Play ya da ubisof connect gibi tek bir firmanın oyunlarının olmadığı, diğer oyunlarının piyasaya sürülen genel bir Launcher olduğunu düşünürsek.

Çok yavaş ve çöp bir tasarımı var yıllardır, değişeceğini sanmıyorum.

Yani bende o konuda pek emin olamadım. O bahsettiğim haberi hangi kaynaktan okudum onu bile hatırlamıyorum. Ama sanırsam sepete toplu şekilde oyun ekleme özelliği sadece 1 yıl önce gelmiş diye başka söylentiler daha duydum. Yani bu bana göre dümenden de olsa da arayüzün güncelleme alacağı konusunda umutlandırmıyor değil.

Sene sonu gelecek diye söylenmişti 1-2 ay önce arayüz güncellemesi.

Söylenmişti, derken 2023'te mi gelecekti arayüz güncellemesi?

Dostum, Epic Games'in kendi oyunlarını kendi platformunda güncellerken ve hatta bazı bambaşka oyunları yüklerken Steam'den daha yavaş (6,1mb/sn hızın altında) iniyor. Karmaşık konusuna gelecek olursak belli bir yere kadar karmaşık, hatta Epic Games'in Steam'e göre daha az filtreleme özelliği söz konusu. Fakat indirime giren AAA'ya da popüler indie oyunları bulmaya çalışırken genellikle diğer önemsiz oyunlar listenin önüne geçiyor. Bir de Steam'de olan pek çok oyun Epic Games'te yok. Bu problemler bir oyun indirme platformu için çok ters özellikler. Özellikle EA Play ya da ubisof connect gibi tek bir firmanın oyunlarının olmadığı, diğer oyunlarının piyasaya sürülen genel bir Launcher olduğunu düşünürsek.
Bende gayet hızlı iniyor. İnternetimin görebileceği en yüksek saniye başına bayt 12.5 ben 10-11 civarı görüyorum. Epic'te olmayan souls oyunları ve BG3 ilgimi çekiyor o kadar. Onları da mecbur Steam'den alırım olur biter. Oyun arama konusundan ben de müzdaribim. Onu düzeltirlerse rahatlayacağım.

Bende gayet hızlı iniyor. İnternetimin görebileceği en yüksek saniye başına bayt 12.5 ben 10-11 civarı görüyorum. Epic'te olmayan souls oyunları ve BG3 ilgimi çekiyor o kadar. Onları da mecbur Steam'den alırım olur biter. Oyun arama konusundan ben de müzdaribim. Onu düzeltirlerse rahatlayacağım.
Umarım düzeltirler. Epic Games'te ne varsa neredeyse hepsinde sıkıntı yaşıyorum. Düşünceni paylaştığın için teşekkür ederim bu arada

Arayüze güncelleme ile birlikte profil güncellemesi seviye sistemi falan gelecek ama ne zaman bilmiyorum.

Ben de benzer bir şeyler duymuştum. Ama "seviye sistemi" özelliğinin geleceğine kadar değil. Eğer o da gelecekse Steam'deki tek beğenmediğim özellik olan "seviye atladıkça, vitrin ve diğer şeyleri açma/fazlalaştırma sistemi) olarak üstüne daha da katarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı