Arc A750 i3 12100F'li sisteme 550W PSU yeterli olur mu?

FSR 2.0 da çok önemli gelmiyor.
Bu ifadeniz tamamen boş. FSR, DLSS gibi teknolojiler oldukça önemli. FPS'yi önemli derecede artırıyorlar.

Saf güçte çok önde falan da değil. Oyundan oyuna göre değişiyor. Bazı oyunlarda fark atarken bazı oyunlarda farkla geri düşüyor.

Neye denk peki söyler misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Saf güçte A750 ama F/P de 6600.

FSR, DLSS gibi teknolojiler oldukça önemli. FPS'yi önemli derecede artırıyorlar.

3080 Ti var Forza Horizon 5 de DLSS açsamda görüntüyü çökertip FPS'ye veriyor ama kalite modu kullanışlı güzel ve FSR ve DLSS aynı kefede tutulmamalı.

Denk değil dediniz, denk kartı söyleyin diyorum söylemiyorsunuz. Saf güçte önde olduğunun kanıtını atar mısınız? "saf güç"ten kastınız nedir mesela?

Attığım videoya göz atarsanız belli oyunlarda Arc 750 çok öndeyken bazı oyunlarda da oldukça geriye düşüyor.

6600 kadar düşmüyor.

Denk değil dediniz, denk kartı söyleyin diyorum söylemiyorsunuz. Saf güçte önde olduğunun kanıtını atar mısınız? ''saf güç''ten kastınız nedir mesela?

Attığım videoya göz atarsanız belli oyunlarda ARC 750 çok öndeyken bazı oyunlarda da oldukça geriye düşüyor.
Güncellemeyle çözüleceğini düşünüyorum. Bazı AAA oyunlarda 15 fps fark atıyorsa demek ki potansiyeli var. Güncelleme ile geriye düşme olayı engellenebilir bence.

6600 kadar düşmüyor.
Dostum hiçbir argümanın yok elinde, ezbere yazıyorsun burada. ARC 750, RX 6600 ve RTX 3060'ın rakibi kartlardır. Oyundan oyuna göre fark olabilir, her oyunda eşit performans vermesini bekleyemezsin. Bazı oyunlar AMD veya Nvidia'ya göre daha optimize olabiliyor mesela.

Rakibi değildir diyorsan rakibi olanı söyle diyorum onu da söylemiyorsun.

Arkadaşlar küçük kuzenime bakıyordum öyle çok üst düzey oyunlar oynamayacak pes, FIFA, Valorant, Minecraft, Forza 4, Asphalt 8, PUBG Mobile gibi oyunlar. Şimdi bende arada kaldım RX6600 mü daha iyi olur Arc'a 750 mi?
Vento kasa ile de 14k oluyor. ARC 750 zaman zaman rx 6600'den daha iyi performans gösteriyor. Rx 6600'ün de daha iyi olduğu oyunlar var. Eşit oldukları oyunlar da var. Biraz zor karar vermesi bence. Genel olarak arc 750 AAA oyunlarda daha çok fps verdiği için intel seçerdim ben.

@Jesus Wicked Arc 750 kesinlikle kötü kart değil performans olarak ama standart bir kullanıcı uğraşmak istemeyebilir. En son bazı oyunları çalıştırmadığını okumuştum. Yani biraz beta user gibi olursunuz.

Üstelik kasa değişince 14K oluyormuş, benim attığım sistem düz haliyle de alınabilir, PSU değiştirip MSI yapsa 13K oluyor, öyle de alınabilir. Tavsiyem MSI ile değiştirmesidir.

Hocam sen de son mesajıma bakar mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı