Arc A750 satılıp RX 6600 alınmalı mı?

Neden hocam, Arc serisi benim de çok hoşuma gidiyor ama hala güvenemiyorum. Aydınlatırsanız sevinirim.

Güvenemiyorum demişsin, güncel oyunları açamıyor Intel ekran kartları. Örneğin, Starfield oyununu desteklememekte. Onun dışında FSR 3, FMF ve Hyper RX avantajı var bir yanda. AMD'nin yazılımının NVIDIA ile Intel'den daha güzel olduğunu düşünürsek, ve Arc 770'in üzerine 2 bin TL ekleyip RX 6800 alabildiğimizi düşünürsek. Arc 770 kartı gereksiz saçma sapan bir kart gibi kalıyor onun yanında. Başta kendin dediğin gibi, o kartla ne yaşayacağın belli değil.

Peki bu kartların bu kadar ucuz olmasının sebebi nedir?

AMD kartları 2.elde çok satıyor sebebi sürüm yükseltmeleri ve F/P kartlar olmaları. Sıfırlarında da denklerine göre ucuzlar zaten. 30 serisi kartların 2.el piyasaları düştü çünkü 40 serisi rağbet görüyor DLSS3 yüzünden

Güvenemiyorum demişsin, güncel oyunları açamıyor Intel ekran kartları. Örneğin, Starfield oyununu desteklememekte. Onun dışında FSR 3, FMF ve Hyper RX avantajı var bir yanda. AMD'nin yazılımının NVIDIA ile Intel'den daha güzel olduğunu düşünürsek, ve Arc 770'in üzerine 2 bin TL ekleyip RX 6800 alabildiğimizi düşünürsek. Arc 770 kartı gereksiz saçma sapan bir kart gibi kalıyor onun yanında. Başta kendin dediğin gibi, o kartla ne yaşayacağın belli değil.
Gel de anlat bu kartı ilk kullananlardan biriyim o zamanlar iyidir diyordum ama yanılmışım INTEL'e mail bile attım adamlar kendisi de kabul etti oyun desteklememesi, boştayken 40W tüketmesi, yü kaltındayken saçma bir şekilde güç çekmesi, yazılımın stabil olmaması vs Intel ARC serisinden hiçbir kart alınmaz alacak varsa da güle güle kullansın.

Şu anki sistemimde Arc A750 ve 12100F kombinasyonu bulunuyor ve ekran kartımdan gayet memnunum. Hazır sistem olarak 2 ay önce almıştım ve şimdiye kadar bayağı bir driver güncellemesi getirdiler, ısısı da yük altında oyunlarda 70 dereceyi görüyor fazlası olmuyor. Tüm bunlara rağmen aklımın bir köşesinde RX 6600 var, neden ben de bilmiyorum. Bu ekran kartı bana hazır sistem olduğu için kampanyalı şekilde 3700 küsur fiyata geldi ve şu anki piyasada sıfırı 5000 lira. Sizce ölü fiyattan 4000 liraya satıp üstüne nereden baksan 3000 lira ekleyip RX 6600 almaya değer mi? Kesinlikle değmez gibi ama yine de sizlere danışmak istedim, bu kartın geleceği RX 6600'den iyi olur mu?

Değmez, A750 zaten RX 6600'ü performans olarak geçiyor. RX 6600 XT ile eşit performansı var. Kart ile memnunsanız şu an değiştirmeye gerek yok ve driver güncellemeleri ile kart zaten gittikçe gelişti ve gelişmeye devam ediyor.

O kar.

Değmez, A750 zaten RX 6600'ü performans olarak geçiyor. RX 6600 XT ile eşit performansı var. Kart ile memnunsanız şu an değiştirmeye gerek yok ve driver güncellemeleri ile kart zaten gittikçe gelişti ve gelişmeye devam ediyor.

O kartı Intel'in geliştirmesi için senelere ihtiyacı var.

O kar.

O kartı Intel'in geliştirmesi için senelere ihtiyacı var.

Hocam neden herkes böyle diyor? Kart bana tam olarak oturmuş geliyor eski oyunlar dışında. DirectX 11, 10 ve 9 performanslarını arttırırsa kart sorunsuz olacak çünkü gözüme takılan başka bir sorunu yok kullandığım 2 aydır.

Starfield açabilmesi lazım. 1-2 gün önce güncelleme yayınladılar.

Son düzenleme:
Hocam neden herkes böyle diyor? Kart bana tam olarak oturmuş geliyor eski oyunlar dışında. DirectX 11, 10 ve 9 performanslarını arttırırsa kart sorunsuz olacak çünkü gözüme takılan başka bir sorunu yok kullandığım 2 aydır.

Yahu olay o değil ki, FSR 3 destekleyecek mi belli değil, yazılımı stabil değil (eksik), fluid Motion frame destekleyecek mi o hiç belli değil. Karta bakıyorsun çıktığı gün Starfield açılmadı güncelleme ile anca, XeSS performansı rezalet. Saf kas gücü iyi, hiç paran yoksa alınabilecek güzel bir kart fakat orada FSR 3, Hyper RX, fluid Motion frame varken ben gidip neden bu kartı alayım? Saf kas gücü bitti artık. Önemli olan şey teknoloji. Eğer FSR 3 (fmf) desteklerse, yazılımındaki eksiklikler tamamlanırsa, yeni teknolojilerle güçlenirse (NVIDIA'daki reflex, AMD'deki RSR...), sürücüleri iyileştirilip Direct X 12 performansı da iyileştirilirse mükemmel bir kart. Fakat AMD bunun için 2 seri çabaları, 6000 serisinde anca becerdi.

Starfield açabilmesi lazım. 1-2 gün önce güncelleme yayınladılar.

Mesaj zaten 1-2 gün önce.

Geri
Yukarı