Arc A750 sistemde ekranda görüntü bozulması

Arthurmorg

Decapat
Daha fazla  
Arc A750 ekran kartım 1440x900 eski bir monitörüm var ekran kartında VGA girişi olmadığı için dönüştürücü kullanıyordum. Birkaç ay sonra 30-40 dk da bir en fazla 1 saniyelik bozulmalar yaşıyorum ekranın bazı yerlerinde yatay beyaz çizgiler çıkıyordu 1 ay daha sonra beyaz cizgi yerine 2 saniyelik sinyal kaybina döndü. Ben de yeni bir dönüştürücü aldım ama 1 haftadan sonra yeni dönüştürücüde de beyaz çizgiler çıktı. Sorun dönüştürücüde mi yoksa bilgisayarda olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız arızalı olabilir.

Ekran kartını test edebilmemin bir yolu var mı?

Sizin sorununuz nasıldı
Ekran kartınızı Furmark programı ile test edin eğer ekran bozulmaya başlarsa ekran kartı arızalıdır.

Dönüştürücü ısındığında görüntü 2-3 saniyeliğine gidip geliyorsa sorun dönüştürücüde olabilir.
Dönüştürücü yerine kaliteli bir kablo alsanız VGA to DisplayPort daha sağlıklı olur.
Benim monitörde VGA. Dönüştürücü yerine kaliteli bir kablo aldım. 1.8 metre sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
Dönüştürücüler ısındığında ekranda gidip gelmeler olabiliyor.
Garanti çözüm için kablo almadan önce ekran kartını ve monitörü test et derim.

Ekran kartınızı FurMark programı ile test edin eğer ekran bozulmaya başlarsa ekran kartı arızalıdır.

Hocam 10 dk test yaptım hiç bozulma olmadı.

Direkt HDMI'ya da DP port ile gerekirse TV'de veya uygun bir monitör'de dene.

Hocam şöyle bir konum vardı.

Dosya Ekleri

• furmark_000000.jpg
    furmark_000000.jpg
    203,5 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Hocam 10 dk test yaptım hiç bozulma olmadı.

Hocam şöyle bir konum vardı.
Dönüştürücü ısındığında görüntü 2-3 saniyeliğine gidip geliyorsa sorun dönüştürücüde olabilir.
Dönüştürücü yerine kaliteli bir kablo alsanız VGA to DisplayPort daha sağlıklı olur.
Benim monitörde VGA. Dönüştürücü yerine kaliteli bir kablo aldım. 1.8 metre sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
Dönüştürücüler ısındığında ekranda gidip gelmeler olabiliyor.
Garanti çözüm için kablo almadan önce ekran kartını ve monitörü test et derim.
Bu arkadaşın dediği gibi kaliteli bir kablo alın.

Geri
Yukarı