Arçelik AC 6030 yükseltme

Jugger1910

Hectopat
Arkadaşlar merhaba;
Değişik bir fikir var aklımda ve sizlere danışmak istiyorum, elimde Arçelik AC 6030 sulu vantilatörü mevcut. Sizlerinde bildiği gibi arkada bir petek var haznedeki soğuk su karton peteğe pompa aracılığı ile damlatılarak peteğin soğuması sağlanıyor ve çekilen havayı serinletmesi sağlanıyor.

1657823755682.png

- Petek ve altta su haznesi.
Benim fikrim şu;
Arkadaki petek yerine bakır borudan bir blok yapıp daha soğuk bir akış yakalamak. Bunu vantilatör üzerinde yapanlar var.
Örneğin;

1657823909738.png

Ama bakır borudan kare şeklinde Arçelik AC 6030'un arkasına monte edebileceğim bir petek nasıl yapabilirim o konuda fikirsizim. Konu hakkında düşünce, yorum ve fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Konuyu hortlacağım kusura bakmayın ama bu ürün almaya değer mi peki? Sizin yorumunuz nedir? @Jugger1910 Bazı yerlerde eğer önünde durursan serinletir, durmazsan serinletmez, nem yapıyor vs. diyorlardı. O kadar fazla olumsuz yanı var mı yani yoksa almaya değer mi? Ben zaten nemli yerde yaşıyorum o yüzden nem yapacak ürüne de gerek yok. Siz almışsınız size sorayım istedim.

Konuyu hortlacağım kusura bakmayın ama bu ürün almaya değer mi peki? Sizin yorumunuz nedir? @Jugger1910 Bazı yerlerde eğer önünde durursan serinletir, durmazsan serinletmez, nem yapıyor vs. diyorlardı. O kadar fazla olumsuz yanı var mı yani yoksa almaya değer mi? Ben zaten nemli yerde yaşıyorum o yüzden nem yapacak ürüne de gerek yok. Siz almışsınız size sorayım istedim.
Alıp denedim beğenmedim sattım param boşa gitti. Kesinlikle tavsiye etmem.

Normal vantilatör bundan iyidir.

Alıp denedim beğenmedim sattım param boşa gitti. Kesinlikle tavsiye etmem.

Normal vantilatör bundan iyidir.
yorumunuz için teşekkür ederim. büyük çoğunlukla olumsuz yorum okudum zaten bende bu saatten sonra vazgeçtim artık. biraz zorlayıp ikinci el klima almayı düşünüyorum artık. hem yaz hem kış en azından kullanmış oluruz.

yorumunuz için teşekkür ederim. büyük çoğunlukla olumsuz yorum okudum zaten bende bu saatten sonra vazgeçtim artık. biraz zorlayıp ikinci el klima almayı düşünüyorum artık. hem yaz hem kış en azından kullanmış oluruz.
Klimada da SEG'den uzak durmanızı öneririm.
2 sene kullandım, garantisi bitmeye yakın sattım sonra sattığım kişide bozulmuş arıza yapmış. Gülsem mi sevinsem mi bilemedim tam vaktinde satmışım yani.

Mümkünse de klimayı sıfır alın derim.

@Recep Baltaş öncelikle konuyu benim açtığımın tersine çok iyi düzenleyip fikir veren Moderatör'e teşekkür etmek istiyorum.

Arka petek yerine Mod arkadaşın tavsiyesi gibi bakır boru döşesem çok mantıklı geldi ama mevzu vantilatörün kademeleri ile alakalı. 1.seviyede bile ciddi ses yapıyor ona bir çözüm bulmam gerekiyor.Aklıma da karttan yazılımı değiştirip kademelerdeki voltaj değerini düşürmek geldi ama bu pek mümkün değil gibi görünüyor.Araştırmama göre böyle büyük markaların kartlarına yazılım ile müdahale edilemediğini okudum.

Geri
Yukarı