Arçelik klima çalışırken bir anda duruyor

Meridyen dede

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 12'lik bir klimamız var.

Klima herhangi bir derece örnek 26 derecede soğuk modunda çalışıyor 15 20 dk çalıştıktan sonra çok yavaşlıyor ve neredeyse hava gelmeyecek kadar az seviyeye iniyor. Aradan 2 3 dakika geçtikten sonra yine çalışmaya başlıyor bunun sebebi nedir?

İçerideki sıcaklık 26 derece olduğunda yavaşlar. Dereceyi 20'ye ayarla ve bir de öyle bak bakalım.

Belki enerji tasarrufu için bir ayar olabilir. Bir araştırın derim.

Kullanma kılavuzuna baktığımda bir şey bulamadım

İçerideki sıcaklık 26 derece olduğunda yavaşlar. Dereceyi 20'ye ayarla ve bir de öyle bak bakalım.

Tamam deneyeyim

Birkaç ufak araştırma yaptım oda derecesi gerekli soğukluğa ulaştığında yavaşlıyormuş fakat klima yavaşladığında içeri 1-2 dakika da olsa soğukluk kayboluyor hissi alıyorum.

Son düzenleme:
Kullanma kılavuzuna baktığımda bir şey bulamadım

Tamam deneyeyim

Birkaç ufak araştırma yaptım oda derecesi gerekli soğukluğa ulaştığında yavaşlıyormuş fakat klima yavaşladığında içeri 1-2 dakika da olsa soğukluk kayboluyor hissi alıyorum.
Soğukluk kaybolduğunda tekrar çalışmaya başlıyor zaten. Gereksiz yere enerji harcamamak için böyle çalışır. Kaldı ki içerisi 26 derece olduğunda durması çok normal. Alet hedefine ulaştığı için duruyor. Çalışmaya devam ederse içerisi soğumaya devam eder.

Soğukluk kaybolduğunda tekrar çalışmaya başlıyor zaten. Gereksiz yere enerji harcamamak için böyle çalışır. Kaldı ki içerisi 26 derece olduğunda durması çok normal. Alet hedefine ulaştığı için duruyor. Çalışmaya devam ederse içerisi soğumaya devam eder.

Bilgi için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı