Çözüldü Arçelik kombi sıcak su çalışıyor, peteğe alındığında kombi kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xNereY

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GTX 1660 Super Gaming X | AMD Ryzen 3500X | Gigabyte B450M S2H | GSkill (8x2) 16 GB 3200 MHz | WD Blue 1 TB - WD Blue SN570 500 GB | Corsair Spec-Delta RGB / Corsair 550W 80+ PSU
Merhabalar, gece bir problem yoktu. Sabah kombiyi açmaya çalıştığımda tuşları petek kısmına çeviriyorum ve kombi kapanıyor, aynı şekilde ekranı da gidiyor. Sonrasında musluk tarafına çevirdiğimde aktif olarak çalışmaya devam ediyor ve ekranı da geliyor, muhtemelen Arçelik servisi gelmeden çözülmeyecek ancak belki başına gelen birisi olmuştur diye sormak istedim. Ayrıca yeni kiracıyız ve daha kombiye bakım yaptıramadık. Evin bazı diğer problemlerine dayanarak tahminimce sahibi oturduğu süreç boyunca (5-10 yıl arası) hiç bakım yaptırmamış. Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Herkese çok teşekkür ediyorum ilgisinden ötürü, maalesef konuyu kapatmayı unutmuşum. Arçelik geldi ilk defa termostatlı bir evde oturuyoruz ve evin sıcaklığı yüksek olduğu için kombi sıcak su ve kalorifer moduna aldığımızda otomatik olarak kendini kapatıyormuş biz de bunu bilmiyoruz. Neyse kapağını açtılar falan, sonrasında ise termostatı söktüler ayrıca merak edenler için de 100 TL para aldılar. Tekrardan teşekkürler herkese.
Cevabı siz vermişsiniz zaten. Neden soruyorsunuz.

Servis çağırmak bu kadar zor mu? İlla siz mi yapacaksınız. Paranız değerli anladık.
Arçelik servisi falan mı işletiyorsunuz, ne bu sinir? Evde yapabileceğim bir şeyi neden ekstra para vererek yaptırayım ki? İnsanlar deneyimlerini paylaşabilir, belki daha kolay bir çözümü vardır diye soruyorum, ayrıca soruma cevap vermeyecekseniz burayı kirletmeyin.

Evin bazı diğer problemlerine dayanarak tahminimce sahibi oturduğu süreç boyunca (5-10 yıl arası) hiç bakım yaptırmamış. Şimdiden herkese teşekkürler.

Kombi bakımı diye kombiyi bozmaktan başka bir şey yapmazlar.
Kombi bakımı kurum için özel sıvılar ile yapılır. Ayrıca peteklerin içindeki siyah su komiye eklenmesi gerekir. Baca değerleri okunarak AFR ayarı yapılması gerekir. Gerekiyorsa pompanın fırçaları değişir.
Türkiye'de ise evdeki kimyasallar ile baca kurumu giderilmeye çalışılır. AFR nedir kimse bilmez. O siyah suyu kir zannedip temizlemeye çalışırlar. Pompanın uçlarını kırarak sizden pompa masrafını karşılanması istenir.

Sorunuza gelecek olursak yazılımsal olabilir. Yüksek ihtimal servis geldiğinde beyin değişecek diyecektir. Görmeden net bir şey diyemeyiz.

Herkese çok teşekkür ediyorum ilgisinden ötürü, maalesef konuyu kapatmayı unutmuşum. Arçelik geldi ilk defa termostatlı bir evde oturuyoruz ve evin sıcaklığı yüksek olduğu için kombi sıcak su ve kalorifer moduna aldığımızda otomatik olarak kendini kapatıyormuş biz de bunu bilmiyoruz. Neyse kapağını açtılar falan, sonrasında ise termostatı söktüler ayrıca merak edenler için de 100 TL para aldılar. Tekrardan teşekkürler herkese.

Çözüm
Keşke söktürmeseydin. Acayip yararlı bir şey.
Açık konuşmak gerekirse kombiyi hiç açmıyoruz, ev sıcak oluyor. Tasarruf yapıyor diye biliyorum ancak annem biraz üşüyen birisi, bazen kafası eser açar, bazen kafası eser kapatır aynı şekilde o yüzden hiç gerek yok gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı