Arçelik televizyonda ses var ama görüntü yok

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar iyi geceler. Arçelik A48 lb 6536 model 2015 yılında alınmış bir Smart TV var. Yıllardır düzgün çalışıyordu fakat görüntü bir anda gitti. Ses var görüntü yok. Yazılımı düzgün çalışıyor çünkü ezbere YouTube'a girebiliyorum. Fakat sorun çok tuhaf. Ekranda bir şey açıkken televizyonu kapattığımda anlık olarak görüntü geliyor ve televizyon kapanıyor. Bundan dolayı panelde sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Sizce sorun ve çözümü ne olabilir? Durduk yere panel değişimi için para vermek istemiyorum. Sağlam bile olsa para için değiştiriyorlar çünkü.

LED barlar gitmiş gibi duruyor. Panel değişimi şart değildir. LED barlar değişebiliyor.

Telefonun flaşı ile ekrana bir bakın, görüntüyü görürsünüz pek belirgin olmasa da. Sizin LED'ler arızalanmıştır. 500-1000 TL arası bir maliyeti olur kaba tahminimle.
LED barlar gitmiş gibi duruyor. Panel değişimi şart değildir. LED barlar değişebiliyor.
Yukardaki arkadasin dedigi gibi ledler bozulmus olabilir. LG marka televizyonumda buna benzer bir sorun yasiyordum flasla ekrana isik tuttugumda cok hafifte olsa goruntu gorunuyordu.
Evet flaş ile baktığım zaman çok az görüntü belli oluyor. İnternette 300 ila 600 TL arası benim televizyonuma uygun led bar fiyatlarına rastladım. İşçilikle beraber muhtemelen dediğiniz fiyata gelir. Hepinize çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı