Arch Linux Beklenti Sonuç

emresaygin

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Arch Linux'un internet'te resimlerine bakarken şu resmine rastladım.
http://i1-news.softpedia-static.com...01-is-now-available-for-download-485816-2.jpg
arch-linux-2015-07-01-is-now-available-for-download-485816-2.jpg

Ve uzun uğraşlar sonucunda videolarla falan kurulumu başarıyla tamamladım fakat karşıma şöyşe bir ekran geldi :

8bW5dr.png

ve gıcıklandım.

Acaba ben mi bir şeyleri yanlış yaptım yoksa gerçekten Arch Linux 2015 sürümü böyle mi arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım internette gördüklerin özelleştirilmiş masaüstleri. Tabi ki de orjinali öyle değil. İstiyorsan sen o hale getireceksin.

Merhaba arkadaşlar, Arch Linux'un Internet'te resimlerine bakarken şu resmine rastladım.
http://i1-news.softpedia-static.com...01-is-now-available-for-download-485816-2.jpg
Eki Görüntüle 102107

Ve uzun uğraşlar sonucunda videolarla falan kurulumu başarıyla tamamladım fakat karşıma şöyşe bir ekran geldi:

Eki Görüntüle 102108
Ve gıcıklandım.

Acaba ben mi bir şeyleri yanlış yaptım yoksa gerçekten Arch Linux 2015 sürümü böyle mi arkadaşlar?

Merhaba.

Çok uzun yıllar önce bende aynı şekilde bir sonuç ile karşılaşmış Xfce4 ekranın yalın halini görünce şok olmuş idim. Klasik bir sonuç.

Onun yerine hazır ISO'ları kullanabilirsiniz.
Ki tavsiye edebileceğim kullanım açısından XeroLinux - Garuda - ArchCraft birçok görselliği hazır ve offline kurulum yapıp size görsellik eklenmiş ISO'ları kullanmanızdır. İlk kurulum sonrası açıldıktan sonra sistemi 1 defa yeniden başlattıkdan sonra güncelleme yapmanızdır.
ArchCraft diğerlerinden farklı olarak OpenBox masaüstünü kullanmanız. İçinde yaklaşık 10 adet özelleştirilmiş tema yapısı ile geliyor. Mutlaka 2-3 tanesi görsel olarak sizi rahatlatacaktır. Menü kullanımı hoştur. Süper tuşuna (Windows) bastığınızda program listesi veya masaüstünde herhangi bir yerde mouse un sağ tuşuna basarak menü görebilirsiniz.

Zaman içerisinde;
Hazır görsel olarak kurduğunuz sistemi isterseniz kendiniz modifiye edersiniz veya şu an kurduğunuz base sistemi kurup kişilerin paylaştıkları modifikasyon şekilleri ile de yola devam edebilrisiniz.

Şahsi tavsiyem uzun bir süre görselliği hazır bir ISO kurulum yapıp daha sonra base sistem üzerinden kişisel yapılandırmaya girmenizdir.

Burada görsellik görecelidir. Önemli olan sisteme alışmanız, performans farkını görmeniz. Sonuç olarak da Linux'ün size göre uygunluğunu görmenizdir.

Sistem yapılandırması ve kullanımını bilmeden asla bir modifikasyon olayına girişmeyin.

Linux'de kalın.

Yeni konular

Geri
Yukarı