Çözüldü Arch Linux .config/hypr/hyprland.conf erişim engellendi hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Tamam terminali kapatın.
Aşğıdaki kodları sırasıyla girin.

Bash:
sudo pacman -S nemo mousepad

sudo nemo

Ardından açılan pencerede Hyprland.Conf dosyasına sağ tıklayıp mousepad ile aç deyin.

Onun haricinde sudo mousepad diyerek mouse pad içinden de .Config dosyasını seçip açabilirsiniz.
Ben Hyprland'ın Config dosyasını düzenlemek istiyordum.

Hocam çok güzel bir çözüm önerim var. Arch'ı archinstall ile yeniden kurun. Öncesinde dili Türkçe yapmanız iyi olabilir. Kullanıcı kısmında kullanıcıyı sudo yapalım mı tarzı bir soru olacak. Soruluş şekline göre sudo yetkisi verecek seçeneği seçin.

Hocam çok güzel bir çözüm önerim var. Arch'ı archinstall ile yeniden kurun. Öncesinde dili Türkçe yapmanız iyi olabilir. Kullanıcı kısmında kullanıcıyı sudo yapalım mı tarzı bir soru olacak. Soruluş şekline göre sudo yetkisi verecek seçeneği seçin.
Sisteme root ile girip sonrasında kullanıcılar kısmından Admin yapsa sonuç değişmez mi ?

Seçmiştim ki zaten.

Ne ile duzenlemeye calistin da olmadi nano mu?

Config dosyasını açmaya çalıştım erişim engellendi hatası aldım nasılsın ile ise açtı ama hiçbir şey çıkmadı.

Dosya Ekleri

• 321.png
    321.png
    5,7 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Tamam terminali kapatın.

Bash:
sudo pacman -S nemo mousepad

sudo nemo

Ardından açılan pencerede Hyprland.Conf dosyasına sağ tıklayıp mousepad ile aç deyin.

Onun haricinde sudo mousepad diyerek mouse pad içinden de .Config dosyasını seçip açabilirsiniz.

Çözüm
@Rona

Tamam terminali kapatın.

Bash:
sudo pacman -S nemo mousepad.

sudo nemo

Ardından açılan pencerede Hyprland. Conf dosyasına sağ tıklayıp mouse pad ile aç deyin.

Onun haricinde sudo mousepad diyerek mouse pad içinden de. Config dosyasını seçip açabilirsiniz.

Sonunda oldu bana çok yardım ettiniz teşekkür ederim.

Tamam terminali kapatın.

Bash:
sudo pacman -S nemo mousepad.

sudo nemo

Ardından açılan pencerede Hyprland. Conf dosyasına sağ tıklayıp mouse pad ile aç deyin.

Onun haricinde sudo mousepad diyerek mouse pad içinden de. Config dosyasını seçip açabilirsiniz.

Hocam şimdi fatkettim Config dosyası kaydediyor ama uygulamıyor dosyada klavyeyi TR yaptım ama TR olmuyor ya da waybar vs. olmuyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı