Arch Linux "Failed to start Light Display Manager" hatası

iloveichigo

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Sonunda 16 yıllık laptopa komutlarla Arch Linux 32 Bit yüklemeyi başardım. Fakat tty ekranı güzel gelmesine rağmen şu videoyu uyguladıktan sonra burada kalıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

161963861749044088290328149774.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen greeter tanımlamasını yanlış yaptınız. Öncelikle aşağıdaki komutların çıktılarını paylaşın lütfen.

Kod:
ls -1 /usr/share/xgreeters/
cat /etc/lightdm/lightdm.conf

Gerçi videoyu izleyince herhangi bir işlem yapmamışsınız gibi duruyor. Yukarıdaki komutları girmek yerine LightDM'yi kaldırıp tekrar kurmak için bu komutları da girebilirsiniz. sudo pacman -Rns lightdm lightdm-gtk-greeter sudo pacman -S lightdm lightdm-gtk-greeter

Eğer masaüstüne ulaşamıyorsanız CTRL+Alt+F3 tuşlarına basın, kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Ardından startx komutunu girin. Masaüstünüz gelecektir. Bu hata sadece görüntü yöneticisinden kaynaklı.

Son düzenleme:
Muhtemelen greeter tanımlamasını yanlış yaptınız. Öncelikle aşağıdaki komutların çıktılarını paylaşın lütfen.

Kod:
ls -1 /usr/share/xgreeters/
cat /etc/lightdm/lightdm.conf

Gerçi videoyu izleyince herhangi bir işlem yapmamışsınız gibi duruyor. Yukarıdaki komutları girmek yerine LightDM'yi kaldırıp tekrar kurmak için bu komutları da girebilirsiniz. sudo pacman -Rns lightdm lightdm-gtk-greeter sudo pacman -S lightdm lightdm-gtk-greeter

Eğer masaüstüne ulaşamıyorsanız CTRL+Alt+F3 tuşlarına basın, kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Ardından startx komutunu girin. Masaüstünüz gelecektir. Bu hata sadece görüntü yöneticisinden kaynaklı.
LightDM sürümünü düşürmeyi deneyin.
Kurarken nedense lightdm-gtk-greeter paketi sorun çıkarmıştı ben de atlamıştım. Sorunun nedeni buymuş yükledim. Fakat şimdi komple görüntü yok siyah ekranda kaldı.
CTRL+ALT+F3 hiçbir tepki vermiyor.

Kurarken nedense LightDM-gtk-greeter paketi sorun çıkarmıştı ben de atlamıştım. Sorunun nedeni buymuş yükledim. Fakat şimdi komple görüntü yok siyah ekranda kaldı.
CTRL+ALT+F3 hiçbir tepki vermiyor.

Aynı hatayı geçen hafta almıştım. Buradaki çözüme bakın. Grub ekranına ekleyip sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer masaüstüne ulaşabilirseniz lightdm-gtk-greeter paketini yükleyin.

Aynı hatayı geçen hafta almıştım. Buradaki çözüme bakın. Grub ekranına ekleyip sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer masaüstüne ulaşabilirseniz lightdm-gtk-greeter paketini yükleyin.
Sildim ve tekrar yükledim ikisini de. Bu sefer CTRL+ALT+F3 yapabildim ama startx komutunu girince "OpenGL version 2.1 required" gibi bir hata veriyor. Eski sürüm kurmam lazım sanırım ama nasıl kurabilirim?

Sildim ve tekrar yükledim ikisini de. Bu sefer CTRL+ALT+F3 yapabildim ama startx komutunu girince "OpenGL version 2.1 required" gibi bir hata veriyor. Eski sürüm kurmam lazım sanırım ama nasıl kurabilirim?

startxfce4 yapabilirsin. Zaten eğer yüklediysen tekrar başlattığında sorun çözülecektir. Eğer çözülmezse ilk gönderdiğim komutların çıktısını paylaşırsın.

Geri
Yukarı