Çözüldü Arch Linux güncellenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tempestian

Decipat
Makaleler
11
Daha fazla  
Güncelleme sırasında disk dolu diyerek hata veriyor ve güncelleme yapmıyor ancak 260 GB'den fazla boş alan var. Uygulama kurarken disk dolu diye hata vermiyor ancak güncelleme yapmaya çalışırken disk dolu diyor. Ne yapabilirim?

Screenshot_2023-05-14-10-14-01_27913.png

/Boot için ayrı bölümlendirme yapmamıştım ilk kurduğumda. Kısıtlı bir alana sahip değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
/boot dizinimde 3 tane Linux çekirdeği vardı. LTS, Zen ve orijinal çekirdek. Orijinal çekirdeği sildikten sonra /boot dizininde alan açıldığı için güncellemeyi yapabildim.
/boot dizinimde 3 tane Linux çekirdeği vardı. LTS, Zen ve orijinal çekirdek. Orijinal çekirdeği sildikten sonra /boot dizininde alan açıldığı için güncellemeyi yapabildim.

Çözüm
/Boot dizinimde 3 tane Linux çekirdeği vardı. LTS, Zen ve orijinal çekirdek. Orijinal çekirdeği sildikten sonra /boot dizininde alan açıldığı için güncellemeyi yapabildim.

Hayırlı olsun.:)

Merak ettim de sizde hangi çekirdek daha performanslı oluyor?

Hayırlı olsun.:)
Sağolun hocam. İyi ki aklıma geldi de hangi çekirdekleri yüklemiş olduğuma baktım. Format atıp her şeye baştan uğraşmak yorucu olurdu.

Aslında Zen kernel kullanıyorum ama LTS ve ana kerneli eğer Zen kernel sorun çıkarırsa diye yüklemiştim. LTS kaldı şimdi bir tek eğer Zen kernel sorun çıkarırsa diye.

Sağ olun hocam. İyi ki aklıma geldi de hangi çekirdekleri yüklemiş olduğuma baktım. Format atıp her şeye baştan uğraşmak yorucu olurdu.

Aslında Zen kernel kullanıyorum ama LTS ve ana kerneli eğer Zen kernel sorun çıkarırsa diye yüklemiştim. LTS kaldı şimdi bir tek eğer Zen kernel sorun çıkarırsa diye.

Anladım :)

Geri
Yukarı