Arch Linux "Kernel Panic" hatası

32430072

Decapat
Makaleler
2
1605612138736.png

Arkadaşımın bilgisayarına Arch Linux kurarken kurulumun bazı aşamalarında Kernel Panic almaktayız. Canlı USB üzerinde bu hata olmakta ve sistem belirli bir süre boyunca sorunsuz çalışıyor. Memtest86 ile tarattırdım fakat bir hata çıkmadı. Bunu nasıl düzeltebiliriz? Elimizde başka işletim sistemi bulunmuyor, bundan dolayı dosyayı yeniden nasıl yükleyeceğimiz hakkında en ufak bir fikrim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleriniz ne? USB’yi hangi formatta hazırladınız? (GPT/MBR) Hangi adımda takılma yaşıyorsunuz?
Sistem : Acer Aspire 5745G, MBR Fat32 UEFBIOS ve kuracağımız sistem UEFI desteklemiyor. Bazen internete bağlarken, bazen pacstrap komutunda bazen mountlarken yani değişiyor.

Fotoğraftan anlam çıkartamadım açıkçası. Diskinizi ext4 şeklinde biçimlendirip bağladıysanız her şey normal görünüyor. Benim de Acer dizüstü bilgisayarım var fakat daha kernel panic almadım maalesef.

Fotoğraftan anlam çıkartamadım açıkçası. Diskinizi ext4 şeklinde biçimlendirip bağladıysanız her şey normal görünüyor. Benim de Acer dizüstü bilgisayarım var fakat daha kernel panic almadım maalesef.
Diske pacstrap atıyorduk en son /mnt ye bağladıktan sonra. Tam paketler kurulurken verdi bu hatayı. Daha önce birçok sisteme Arck kurdum ilk panic veren bu oldu.

Geri
Yukarı