Arch Linux lightdm giriş ekranı gelmiyor

jemxoca

Hectopat
Giriş ekranı anlık olarak gözüküyor ve ekran tamamen karanlık oluyor. Sizce sorun ne olabilir? Sistemi dün kurdum.
Hangi çıktıları atmam gerek emin olamadım.

@Aznable
Kod:
VGA compatible controller: Intel Corporation UHD Graphics 620 (Whiskey Lake)

@deleted
Kod:
lightdm.service - Light Display Manager
     Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/lightdm.service; enabled; vendor p>
     Active: inactive (dead)
       Docs: man:lightdm(1)
Bunu söylüyor.

@Aznable
Kod:

@deleted
Kod:
Bunu söylüyor.
sudo pacman -S mesa

@Aznable
Kod:

@deleted
Kod:
Bunu söylüyor.
Konsoldan "startx" yapınca xorg çalışıyor mu?
Lightdm için bir greeter yüklediniz mi?
Büyük ihtimalle greeter yüklemesini unuttunuz çünkü herhangi bir xorg hatası vermemiş gözüküyor.
sudo pacman -S xorg dene ondan sonra tekrar başlat, xorg ekran kartı sürücülerini yüklüyor diye hatırlıyorum. Eğer yüklememişse onu da indir
Ekran kartı sürücüsü olmadan modesetting kernel sürücüsü ile de çalışması lazım. Fakat intel xorg sürücülerini yüklemek istiyorsanız "xf86-video-intel" paketini yüklümeniz lazım.

Son düzenleme:
Konsoldan "startx" yapınca xorg çalışıyor mu?
Lightdm için bir greeter yüklediniz mi?
Büyük ihtimalle greeter yüklemesini unuttunuz çünkü herhangi bir xorg hatası vermemiş gözüküyor.

Ekran kartı sürücüsü olmadan modesetting kernel sürücüsü ile de çalışması lazım. Fakat intel xorg sürücülerini yüklemek istiyorsanız "xf86-video-intel" paketini yüklümeniz lazım.
Xorg ile beraber gelmiyor mu? Gerçi ben de startx kullanıyorum lightdm-gtk-greeter yüklemeyi unutmus olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı