Arch Linux "no loader found" hatası

Ls /boot yazdığımda EFI yazısı çıkıyor sadece. Anakart modelimi gerçekten tam olarak bilmiyorum eski bir bilgisayara sahibim pek detaylı özellikleriyle ilgilenmek için yeltenmedim bile.

Muhtemelen baştan kuracağım, yanlış bir şeyler olmuş demek ki.
Forumda güzel bir şekilde kurulumu anlatan bir yazı var mı yoksa wikiden mi kurmalıyım? İlk defa bu şekilde kuruyorum zorlanmak açısından sormak istedim
Wiki daha iyi bir tercih olacaktır. Zaten Türkçe. Dikkatli bir şekilde okursanız hatasız şekilde kuracağınıza inanıyorum.

Forumda güzel bir şekilde kurulumu anlatan bir yazı var mı yoksa wikiden mi kurmalıyım?

Konu içinde belirtilmiş ama bende belirteyim UEFI kurulum bu.

Wiki daha iyi bir tercih olacaktır. Zaten Türkçe. Dikkatli bir şekilde okursanız hatasız şekilde kuracağınıza inanıyorum.
Wikiden tüm her şeyi halletim. Grub kısmına geldim, UEFI olarak kurmadım. Şimdi grub indirmek için tam olarak hangi komutları yazmalıyım? Wikiden karışık geldi de.

Wikiden tüm her şeyi halletim. Grub kısmına geldim, UEFI olarak kurmadım. Şimdi grub indirmek için tam olarak hangi komutları yazmalıyım? Wikiden karışık geldi de.

sudo pacman -S grub ile gerekli araclar yuklenir.
grub-install --target=x86_64 --efi-directory=/boot --bootloader-id=GRUB ile kurulur.
grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg ile konfigure edilir.

sudo pacman -S grub ile gerekli araclar yuklenir.
grub-install --target=x86_64 --efi-directory=/boot --bootloader-id=GRUB ile kurulur.
grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg ile konfigure edilir.
grub-install --target=x86_64 --efi-directory=/boot --bootloader-id=GRUB Bu komut UEFI kurulumu için değil mi yoksa hepsi aynı mı kuruluyor.

Geri
Yukarı