Arch Linux "no loader found" hatası

Boot bölümünün Mount edildiğine emin ol ve şunu çalıştır. Grub-install /dev/sda

Şu anda Arch Linux'tan yazıyorum şu anlık pek sorun yok, ekran kartı driverlarımı halletmem gerekiyor sadece. Onu da araştırıyorum şu anda tam olarak hangi komutları yazarak bunu halledebilirim? Bir fikriniz var mı?

Şu anda Arch Linux'tan yazıyorum şu anlık pek sorun yok, ekran kartı driverlarımı halletmem gerekiyor sadece. Onu da araştırıyorum şu anda tam olarak hangi komutları yazarak bunu halledebilirim? Bir fikriniz var mı?

Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz?

10. adım: Ekran kartı sürücüleri:
  • AMD​
AMD ekran kartlarında ekstra bir sürücü kurulumuna gerek yoktur çünkü gerekli olan her şey kernel ile birlikte yüklenmiştir. Sadece Windows'taki DX yükler gibi açık kaynaklı grafik kütüphanelerini yüklememiz lazım (Vulkan, OpenGL vb) bunun için.
Kod:
pacman -S mesa lib32-mesa
komutunu giriyoruz.
  • Intel​
Intel için sürücüleri eğer KDE masaüstü ortamını kullanacaksınız yüklemeyin. Onun dışındakiler için.
Kod:
pacman -S xf86-video-intel mesa lib32-mesa
KDE için:
Kod:
pacman -S mesa lib32-mesa
not: Bazen Intel HD ekran kartlarında yırtılma sorunu oluşabiliyor. Bu sorunun çözümünü sonraki aşamalarda anlatacağım.
  • NVIDIA​
Eğer kartınız GeForce 630-günümüz kartları ise.
Kod:
pacman -S nvidia-dkms libglvnd nvidia-utils opencl-nvidia lib32-libglvnd lib32-nvidia-utils lib32-opencl-nvidia nvidia-settings
eğer kartınız GeForce 400/500 ve 630 öncesi 600 serisi ise kurlumdan sonra AUR ile "NVIDIA-390xx-dkms" paketini yükleyiniz.
Eğer kartınız daha da eskiyse kernel içindeki nouveau sürücüsünü kullanın.

Bu konuda anlatılmış. Size önceki mesajlarda atmıştım ama görmediniz sanırım.

Bu konuda anlatılmış. Size önceki mesajlarda atmıştım ama görmediniz sanırım.

Görmemişim, nouveau benim kurmam gereken bu sanırsam değil mi?

Geri
Yukarı