Arch Linux xanmod kernel yaması

Onu kurmuşsun da stable olduğu doğru değil. Şimdi test ettim aynı sorunlar devam ediyor. Performans da yerlerde. Sözde bu scheduler desktop performansını arttırıyormuş. Ben kullandığım PRJC scheduler ile aralarında desktop performansı olarak bir fark göremedim açıkcası. Amatör bir hareket olmuş. Dediğim gibi TKG bence daha profesyonel çalışıyor. Cachy patchleri yüzünden kernele PRJC de ekleyemedim. Foruma bununla alaklı bir topic açtım umarım akılları başlarına gelir de, bir daha kernele ne idüğü belirsiz fonksiyonları eklemezler.
Doğru yapmışsınız bence de. Daha hataları, sorunları giderilmemiş bir patch yerine eski ama doğru çalışan patch eklemeleri daha güzel olabilirdi. Sizce xanmod'u kaldırmalı mıyım yoksa kullanmaya devam mı etmeliyim? Ne önerirsiniz?

Hemen öğrenebiliriz onu. Aşşağıdaki komut çıktı veriyor ise, unstable bir fonksiyona sahipsin demektir.

dmesg | grep cachy
Doğru yapmışsınız bence de. Daha hataları, sorunları giderilmemiş bir patch yerine eski ama doğru çalışan patch eklemeleri daha güzel olabilirdi. Sizce xanmod'u kaldırmalı mıyım yoksa kullanmaya devam mı etmeliyim? Ne önerirsiniz?
Önce bir kontrol et bahsettiğim cache ekliyse, 5.8.8 versiyonunu kur.

Hemen öğrenebiliriz onu. Aşşağıdaki komut çıktı veriyor ise, unstable bir fonksiyona sahipsin demektir.

dmesg | grep cachy

Önce bir kontrol et bahsettiğim cache ekliyse, 5.8.8 versiyonunu kur.

Komutu yazdım ve herhangi bir çıktı vermedi. 5.8.8 kurayım mı yine de?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2020-09-16 22-38-29.png
    Ekran Görüntüsü - 2020-09-16 22-38-29.png
    10 KB · Görüntüleme: 42
Peki teşekkür ederim. Kullanmaya devam edeyim bakalım herhangi bir soruna yol açacak mı? Zen kernel yüklerim olmazsa. Sağ olun :)

Zen kernel uzun süredir kullanmadım, şu anda telefondan bağlandığım için indirip test edemiyorum. Yoksa bir karşılaştırma testi yapardım. Default haliyle Xanmod gayet iyi ama.

Zen kernel uzun süredir kullanmadım, şu anda telefondan bağlandığım için indirip test edemiyorum. Yoksa bir karşılaştırma testi yapardım. Default haliyle Xanmod gayet iyi ama.
Evet stock kernele göre biraz daha performanslı geldi bana da. Uygulama açılışları boot süresi konusunda vs. genel anlamda bir hızlanma fark ettiriyor.

Evet öyle keşke oyunlarda da biraz etkisi olsa, olmuyor malesef.
Oyunlarda daha çok liquorix kernel daha iyi performans veriyor, xanmod'un oyun ve multimedya için tasarlandı demesine rağmen evet oyunlarda performansı iyi değilmiş. Oyun için Windows'a geçiyorum ben de. O da sadece ETS2 için :)

Geri
Yukarı