Çözüldü Arch Linux yazılım mağazası çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wCanAcar

Centipat
Daha fazla  
Saf Arch Linux ile KDE arayüzünü kurdum. Ancak yazılım mağazası (discover) çalışmıyor. Packagekit'i terminalden tekrar kurdum.

1691694981353.png

Çözüm
Evet.

Plasma eklentilerini nasıl kuracağım, tek tek mi?
Hayır hayır. Discover mağazasında plasma eklentileri kategorisi var orayı kullanarak bir deneyin çalışıyor mu diye. Bu arada ben Plasma kullanırken çözememiştim ama az önce şöyle bir çözüme denk geldim: pacman -S packagekit-qt5 flatpak fwupd komutunu girdikten sonra Discover mağazasına uygulamalar ve güncellemeler gelebilir. Yukarıda yanlış bilgi vermiş olabilirim, tamamen kendi deneyimimleydi o nedenle özür dilerim.
Evet.

Plasma eklentilerini nasıl kuracağım, tek tek mi?

Discover yazılımı @tempestian hocamın da dediği gibi Arch repolarını desteklemiyor. Discover üzerinden kurabildiğiniz eklentileri de ayarlar üzerinden edinebiliyorsunuz. Flatpak, snap ve Arch repolarını kullanmak için pamac kurmanız daha iyi olur. Discover Arch için gereksiz bir program.

Öncelikle yay veya paru kurun. Ardından yay kurduğunuzu varsayarak yay -S pamac-all komutunu girip indirin.

1691696873473.png

Bu durumdayız.

Yay'ı tekrardan kurunca sorunum düzeldi teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Son olarak pamac-all yazıp a deyip hepsini kur diyorum kendi devam etmiyor nedeni nedir?

1691697405420.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı