Çözüldü Arch Linux'ta AMD Radeon Software var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kernelginar

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
19
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323
İşlemci: i5-10300H
Ekran kartı: GTX 1650
RAM: 8 GB 3200 MHz DDR4 Laptop
Dahili Depolama: Intel SSDPEKNU512GZ
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Arch Linux'ta AMD Radeon Software bulunuyor mu? Kendi ekran ayarımı yapıyorum ve o olmadığı için yapamıyorum.

Çözüm
Ekran parlaklığı. Ama bildiğiniz o parlaklık değil. Gamma desem anlaşılır sanırım.
Vega 3 dahili ekran kartına sahibim. AMD Ryzen 3 3250u işlemci var.
xrandr --output [burasi xrandr ciktisindaki ekran portun, eDP-1-1 veya VGA'li bir sey olabilir] --gamma 1:1:1
1:1:1 olan kisim sirasiyla kirmizi, yesil, mavi. Hepsini esit dusurup ayarlarsin.
Proprietary yazılım için değer mi derken? Zaten AMD ve Nvidia için asıl performansı proprietary sürücü veriyor diye biliyorum.

Adımları takip edince zor değil.
NVIDIA icin Nouveau yetersiz, mecburen Proprietary olani kullaniyorum ama AMD icin acik kaynakli daha iyi performans olarak.
Merhabalar. Arch Linux'ta AMD Radeon Software bulunuyor mu? Kendi ekran ayarımı yapıyorum ve o olmadığı için yapamıyorum.
images (2).jpeg

Şu şekil bir panel var. Önce sahipli driver yüklemen lazım.

Tam olarak ne ayarlamak istiyorsunuz? Ona gore alternatif seyler onerebilirim belki, dediginiz programi veya alternatifini bulan varsa yazabilir.

Ekran parlaklığı. Ama bildiğiniz o parlaklık değil. Gamma desem anlaşılır sanırım.

xrandr --output [burasi xrandr ciktisindaki ekran portun, eDP-1-1 veya VGA'li bir sey olabilir] --gamma 1:1:1
1:1:1 olan kisim sirasiyla kirmizi, yesil, mavi. Hepsini esit dusurup ayarlarsin.
Proprietary yazılım için değer mi derken? Zaten AMD ve Nvidia için asıl performansı proprietary sürücü veriyor diye biliyorum.

Adımları takip edince zor değil.
NVIDIA icin Nouveau yetersiz, mecburen Proprietary olani kullaniyorum ama AMD icin acik kaynakli daha iyi performans olarak.

Çözüm

NVIDIA icin nouveau yetersiz, mecburen proprietary olani kullanıyorum ama AMD icin acik kaynakli daha iyi performans olarak.

Komutu geri alabileceğim başka bir komut var mı? Sorun olursa geri alabileyim.

Bn Nvidia kullanıyorum AMD için de durum aynı diye düşünmüştüm. Kusura bakmayın.
Komutu geri alabileceğim başka bir komut var mı? Sorun olursa geri alabileyim.
Hepsini esitlersen normale döner.

Yeni konular

Geri
Yukarı