Arch tabanlı dağıtım önerisi

İlk tercihim saf Arch ama ArchCraft da çoğu configini kullanan biri olarak çok cazip geliyor. ArchCraft el emeği göz nuru temalanmış bir dağıtım.

İlk tercihim saf Arch ama archcraft da çoğu Config'ini kullanan biri olarak çok cazip geliyor. Archcraft el emeği göz nuru temalanmış bir dağıtım.

Haklısınız artix kuruluyor şu an ileride archcraft kurabilirim.

Hiçbir Arch tabanlı dağıtımda saf Arch'ın verdiği hissiyatı alamadım. KDE ile 460 MB RAM harcıyorum boşta, şu an tarayıcı 4 sekme ve LibreOffice açık. 1200 MB RAM harcanıyor. KDE kullanan herhangi bir Arch tabanlı dağıtımda asla buna benzer sonuçlar alamıyorum. Saf Arch rahatlıktır. Her şeyi kendinizin yapması da apayrı zevkli.

Hiçbir Arch tabanlı dağıtımda saf Arch'ın verdiği hissiyatı alamadım. KDE ile 460 MB RAM harcıyorum boşta, şu an tarayıcı 4 sekme ve LibreOffice açık. 1200 MB RAM harcanıyor. KDE kullanan herhangi bir Arch tabanlı dağıtımda asla buna benzer sonuçlar alamıyorum. Saf Arch rahatlıktır. Her şeyi kendinizin yapması da apayrı zevkli.

Haklısınız şu an artixdeyim farklı bir init sistemini denemek istiyordum belki ileride tekrar saf Arch'a dönebilirim.

Arch tabanlı veya saf Arch kurmak istiyorum Arch tabanlı dağıtım önerileri verirseniz daha iyi olur.
Manjaro, Garuda, saf Arch ve archman kullandım yine tavsiye edebilirsiniz.

Endeavour, artix, archcraft, arcolinux, archlabs.

Geri
Yukarı