Arch tabanlı dağıtım önerisi

Her zaman ana dağıtımları kullanırım. Archinstall komutunu çalıştırın ve kurun, kolay, basit, güncel.
Daha kararlı bir dağıtım arıyorsanız Debian.

Aralık 2021 için Arch Linux kurulum rehberi hazırlamayı düşünüyorum. Umarım konu kabul ederler. Çünkü Technopat'ta rehber var ama eski.

Hem attığınız emojiler ile beni müteşekkir ettiniz, şimdi de Arch Linux rehberi ile kalbimi fethediyorsunuz hocam.

Yazılarınızla benim duygularıma tercüman oluyor adete emoloji atarken buluyorum kendimi. Hazırladığım rehbere yorumlarınızla katkı sağlarsanız minnet duyarım.

Yarın archlinux-2021.12.01-X86_64.iso yayınlanır büyük bir ihtimal. Yeni ISO'yla hazırlayacağım rehberi 👍

Şahsen yeni bir Arch Linux rehberi hazırlayacağınıza resmi rehberi tamamen türkçeleştirin, böylece güncelliğini yitirmez.

Aslında olabilir. Zaten amacım insanları ne yaptığını bilerek terminalden Arch Linux kurmasını sağlamak. Rehber hazırlamak istememdeki amaç biraz da forumda Arch Linux yüklemek isteyen bir kitle olması. Ama benim yaptığımda geçici bir çözüm oluyor ve ileride tabii ki günceliğini yitirecek. Linux topluluğuna bir katkım olacaksa tabii ki seve seve türkçeleştirmede yardımcı olurum.

Geri
Yukarı