Archcraft kurulum başlamıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
40
Daha fazla  
Archcraft kuracaktım ama kurulum bir türlü başlamadı.

Screenshot_2022-03-31-09-14-31_1366x768.png

Ne yapmam lazım?
@Kernelginar @433815 @OzgunP

sudo calamares -d komutu ile kurulum aracını çalıştır. Hatayı aldığın noktaya gelince aşağıdaki komutun çıktısını alıp foruma yapıştırırsın, çıktıyı resim olarak paylaşma lütfen.

Kod:
cat /root/.cache/calamares/session.log

sudo calamares -d komutu ile kurulum aracını çalıştır. Hatayı aldığın noktaya gelince aşağıdaki komutun çıktısını alıp foruma yapıştırırsın, çıktıyı resim olarak paylaşma lütfen.

Kod:
cat /root/.cache/calamares/session.log

Hata derken? Sadece '1 modülü bekleniyor' diyerek süre belirtiyor.

İşte o noktaya geldiğinde, çıktıyı alıp paylaşın.

Kod:
19:20:23 [6]: void Calamares::RequirementsChecker::reportProgress()
 Remaining modules: 1
 "partition"

Bu arkaplanda açık kalmış olabilecek bir başka Calamares sürecinden kaynaklı olabilirmiş. Sistemi yeniden başlatıp, aynı işlemi yapın ve yine aynı şekilde çıktı paylaşın. Bir de kuruluma başlamadan herhangi bir disk bölümünü açmayın.

@OzgunP USB'den boot etmesi yaklaşık 8-10 dakikayı buluyor. Normal mi? Diğer dağıtımlarda geç açılma ile alakalı sorun yaşamadım çünkü.
Belki USB sorunludur o yüzden sordum.

@OzgunP USB'den boot etmesi yaklaşık 8-10 dakikayı buluyor. Normal mi? Diğer dağıtımlarda geç açılma ile alakalı sorun yaşamadım çünkü.
Belki USB sorunludur o yüzden sordum.

Başka portları deneyin. Ayrıca Calamares'i açtıktan sonra açılmasını bekleyin. İnternet bağlantınız yok gibi bir şey gösterecektir. Daha sonra interneti bağlayıp tekrar deneyin.

USB'den boot etmesi 8-10 dakika sürüyor demişsiniz. Bundan kaynaklı da olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı