Çözüldü Archer C5v modem OpenWrt güncelleme dosyası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The Ruh hastasi

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Modem ile ilgili bunları buldum;

1649340120496.png

OpenWrt kurmak için uygun dosyayı arıyorum.

Çözüm
Bu cihaz Türk Telekom için TP-Link tarafından özel üretilmiş bir model. OpenWrt desteklemiyor o yüzden uygun dosya bulamazsınız.
Güncelleme geldi v1.7_220504 oldu sürüm, yeni sürümde root erişimi yapabilen yardımcı olursa sevinirim.
Baktım da artık Root erişimini de kaldırdılar sanırım.

Güncelleme geldi v1.7_220504 oldu sürüm, yeni sürümde root erişimi yapabilen yardımcı olursa sevinirim.

Hocam QoS ayarlarını böyle yaptım ve bufferbloat sorunum çözüldü; (35/6 internet kullanıyorum.) Nasıl yapılır;

1655714250580.png

Burada bağlanacak cihaz sayısı kadar "Şekillendirme Grubu" seçip indirme ve yükleme hızlarını giriyoruz. Ve aşağıdaki "Kaydet" tuşuna tıklıyoruz.

Ekran Görüntüsü (93).png

Burada kırmızı ile işaretlediğim yere tıklıyoruz ve kaydediyoruz. Sonra "Yeni ekle" tuşuna basıp cihaz ekleme menüsüne geliyoruz.

Ekran Görüntüsü (94).png

Kırmızı ile işaretlediğim yerleri resimdeki gibi yapın. Cihazın MAC adresini öğrenmek için:

Ekran Görüntüsü (95).png

Buraya geliyoruz. Cihazın adının yanında MAC adresi yazıyor. Modeme bağlanan tüm cihazlar listeye eklenmez ise buffer bloat sorunu devam eder! Sorunu kontrol etmek için bu web sitesini kullanabilirsiniz; Bufferbloat Test by Waveform
Sorum devam eder ise buradaki yükleme ve indirme hızlarının değerlerini değiştirmeyi deneyin;

1655714250580.png

Son düzenleme:
Baktım da artık Root erişimini de kaldırdılar sanırım.

Hocam QoS ayarlarını böyle yaptım ve bufferbloat sorunum çözüldü; (35/6 internet kullanıyorum.) Nasıl yapılır;

Eki Görüntüle 1425475

Burada bağlanacak cihaz sayısı kadar "Şekillendirme Grubu" seçip indirme ve yükleme hızlarını giriyoruz. Ve aşağıdaki "Kaydet" tuşuna tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 1425480

Burada kırmızı ile işaretlediğim yere tıklıyoruz ve kaydediyoruz. Sonra "Yeni ekle" tuşuna basıp cihaz ekleme menüsüne geliyoruz.

Eki Görüntüle 1425481

Kırmızı ile işaretlediğim yerleri resimdeki gibi yapın. Cihazın MAC adresini öğrenmek için:

Eki Görüntüle 1425485

Buraya geliyoruz. Cihazın adının yanında MAC adresi yazıyor. Modeme bağlanan tüm cihazlar listeye eklenmez ise buffer bloat sorunu devam eder! Sorunu kontrol etmek için bu web sitesini kullanabilirsiniz; Bufferbloat Test by Waveform
Sorum devam eder ise buradaki yükleme ve indirme hızlarının değerlerini değiştirmeyi deneyin;

Eki Görüntüle 1425475
Bende böyle bir sorun yok sizin ont nokia sanırım. İpv6 için lazım bana root ama root şifresi görünmüyor.

Baktım da artık root erişimini de kaldırdılar sanırım.

Eki Görüntüle 1425475

Burada bağlanacak cihaz sayısı kadar "şekillendirme grubu" seçip indirme ve yükleme hızlarını giriyoruz. Ve aşağıdaki "kaydet" tuşuna tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 1425480

Burada kırmızı ile işaretlediğim yere tıklıyoruz ve kaydediyoruz. Sonra "yeni ekle" tuşuna basıp cihaz ekleme menüsüne geliyoruz.

Eki Görüntüle 1425481

Eki Görüntüle 1425485

Eki Görüntüle 1425475

Hocam öncelikle anlatım ve paylaşım için çok teşekkür ederim. Ben 100/8 kullanıyorum, önce ayarları sizin hız ile aynı yaptım, testte sonuç F'ten a+ya geldi ama hızım 21megabite sabitlendi. 21bin yerine 100bin yapınca tekrar hızım arttı ama testten F aldım. İdeal değerler nedir 100/8 için? 4 cihaz kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı