Arcolinux failed to start light display Manager hatası

• Konuyu başlatan runit
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

runit

Kilopat
Makaleler
1
Arcolinuxu USB'ye yazdırıp Boot ettim sonra açıldı denedim gerçekten çok hoşuma gitti, kuruluma geçtim kurulumda birçok seçenek çıktı karşıma ben de bilmediklerimin hepsini işaretledim ne olur ne olmaz diye ve kurulumu başlattım. Sistem kuruldu yeniden başlattım bilgisayarı grub ekranında arcolinuxu seçtim, açılırken failed to start light display Manager hatasını aldım. Orada kaldı ekran sonra araştırmaya başladım CTRL+alt+F2 tuşlarına basarak terminali açtım kullanıcı adı ve şiremi girdim daha sonra sistemi güncelledim 1GB güncelleme indirdi indirdikten sonra sistemi yeniden başlatmam yazıyordu bende sudo reboot yazıp sistemi yeniden başlattım ama bu seferde açılırken siyah ekranda kalıyor bayağı bir araştırdım ama sonuca varamadım en sonunda diskten ayırdığım boyutu biçimlendirdim sildim arcolinuxu ama şimdi tekrar kurmak istiyorum acaba kurulum ekranında yanlış seçenekleri mi işaretledim? bu arada ekran kartım NVIDIA. @Dengesiz Kokarca.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözmeniz için gereken komutu bilemiyorum fakat ben de lightDM'de siyah ekran sorunuyla karşılaşmıştım çok yakın bir sürede. Intel driverlerini yüklememle sorun çözülmüştü. Ekran kartının ya da işlemcinin driverlerini kontrol etmeni öneririm.

Çözmeniz için gereken komutu bilemiyorum fakat ben de Lightdm'de siyah ekran sorunuyla karşılaşmıştım çok yakın bir sürede. Intel driverlerini yüklememle sorun çözülmüştü. Ekran kartının ya da işlemcinin driverlerini kontrol etmeni öneririm.

Ekran kartının driverini nasıl yükleyeceğim?

Arcolinuxu USB'ye yazdırıp Boot ettim sonra açıldı denedim gerçekten çok hoşuma gitti, kuruluma geçtim kurulumda birçok seçenek çıktı karşıma ben de bilmediklerimin hepsini işaretledim ne olur ne olmaz diye ve kurulumu başlattım. Sistem kuruldu yeniden başlattım bilgisayarı grub ekranında arcolinuxu seçtim, açılırken failed to start light display Manager hatasını aldım. Orada kaldı ekran sonra araştırmaya başladım CTRL+alt+F2 tuşlarına basarak terminali açtım kullanıcı adı ve şiremi girdim daha sonra sistemi güncelledim 1GB güncelleme indirdi indirdikten sonra sistemi yeniden başlatmam yazıyordu bende sudo reboot yazıp sistemi yeniden başlattım ama bu seferde açılırken siyah ekranda kalıyor bayağı bir araştırdım ama sonuca varamadım en sonunda diskten ayırdığım boyutu biçimlendirdim sildim arcolinuxu ama şimdi tekrar kurmak istiyorum acaba kurulum ekranında yanlış seçenekleri mi işaretledim? bu arada ekran kartım NVIDIA. @Dengesiz Kokarca.

cat /var/log/Xorg.0.log çıktısını alırsak orada neden açılmadığına dair log bulabiliriz.

Hocam belki tekrar kurarsam yaparım onu ama şu anda farklı bir dağıtım kuracağım teşekkürler.

Kardeşim her dağıtımda karşılaşacaksın bunlarla. Şu devirde kullanıcı dostu olup da stable bir dağıtım yok piyasada. O yüzden ufak bir sorunda dağıtım değiştirmek yerine çözmeyi denesen yeni şeyler öğrenirsin. Bende Linux'a yeni başladığımda Mepis adında bir dağıtım vardı, onun sayesinde Linux'tan soğumadan öğrendim kullanmayı. Mepis sonra Ubuntu tabanına geçti ve stabilitesini kaybetmişti bende yeni dağıtımlar aramaya başlayıp Gentoo ile tanıştım. Bir daha da dağıtım arama ihtiyacı duymadım. Çünkü en çok özgürlük sağlayan dağıtım olduğunu düşünüyorum Gentoo'nun. Sistemin her yerine %100 erişim sağladığı için eğlenerek öğreniyorsun Linux'u diğer dağıtımlar gibi sorunları çözerek bunala bunala değil. Tavsiyem MX Linux'a göz atmandır. Debian Stable tabanını güncellenmiş paketlerle sunan başka dağıtım var mı bilmiyorum. Macera arıyorsan, işlemcin de iyiyse Gentoo'ya göz atmanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı