Arctic Bionix P120 Pwm Fan Nasıldır?

Xigmatek alırsam Akasa olan modelden hava akışı konusunda çok fazla geri kalmış olur muyum? Çünkü hava akışı istiyorum kasamda ama görselliğe de önem verdiğim için RGB çerçeve de satın alarak en azından RGB olmayan fanı da RGB olarak kullanmak düşüncem de vardı. Bu fanlar sarı ve RGB çerçeve bunlara pek gitmez diye düşünüyorum.
+++

Ek olarak bahsettiğim gibi 2 adet Viper alırsam mesela 4 pinli PWM girişleri mevcut. Kasamda SYS_FAN adında sadece bir tane boş port var. İki fanı hangi uzatıcı veya çoklayıcı ile tek bir porta bağlayabilirim?
Xigmatek gayet yeterli olur, eğer LL fanlara bütçen yetmiyorsa.

Hem görsel olarak ta iyi.

Xigmatek gayet yeterli olur, eğer LL fanlara bütçen yetmiyorsa.

Hem görsel olarak ta iyi.
LL fanları tekil olarak 2x alabilecek bütçem var ama RGB girişi benim anakartım onu desteklememekte. O yüzden LL serisini set olarak 700-800 TL'ye almak istemiyorum. En azından 3 adet fana o kadar yatırım yapmak istemiyorum diyeyim.
Akasa Viper'i kendim kullanıyorum. Renginin sarı olması çevresine üstteki RGB aparatını taktığında pek bir şey ifade etmeyecektir. Diğer sorununa gelirsek fan çoklayıcı kablo alacaksın.
Fanlar 4 pin PWM olarak geldiği için birisi tamamen uyuyor ama diğeri 3 pin olarak belirtilmiş kabloda. Diğerinin 3 pin olarak takılması onu kontrol edemeyeceğim anlamına gelir mi? Sonuç olarak anakarta 4 pin bağlayacağız yine ama gördüğüm için sormak istedim 😅
@CJack60 Siz o fanların hızlarını vs. yazılım üzerinden kontrol edebiliyor musunuz?

Son düzenleme:
Çoklayıcı da zaten mantıken iki fan kontrol edilirken tek fan varmış gibi görünecek. Dolayısıyla üç pinli fanın kontrolü diğer fandan sağlanacak.

Benim kasada sekiz fan var. Üçünü anakarttan ayrı kontrol ediyorum kalan beşini Flexa çoklayıcıyla tek fan gibi kontrol ediyorum.

O halde 2 adet 12cm Viper fandan ve iki adette RGB çerçeveden satın alayım. Dün 60 TL olan çerçeve bugün 44 TL olmuş hem. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı