Arctic Freezer 34 Duo vs. Snowman T6 Ultra

Insomnia34

Femtopat
Selam arkadaşlar, yeni kuracağım sistemimde Ryzen 3600 işlemcime O.C ile 4.2 GHz'de stabil çalıştırmayı planlıyorum. Başlıkta belirttiğim iki soğutma arasında kaldım. Aralarında da ciddi fiyat farkı var. Arcticlerin fiyatı uçmuş 500 lira civarı. Snowman ise 200-250 arasında bulunabiliyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Sizce fiyat farkına değer mi? Başka önereceğiniz soğutucu var mıdır? Tecrübesi olan kullanıcı arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. İyi günler.

Not: Corsair Spec-Delta kasada kullanacağım. Sığar mı sorun olur mu?
Not 2: Bütçe 300 lira. Arctic derseniz bütçemi zorlayacağım. Yalnız diğer PC donanımlarına kısıtlama gelecek. :(

Hocam Arctic tavsiye ederim ben alalı 1 ay kadar oluyor ( 434 ₺ ) inanılmaz fark etti. R5 3600X stok fan ile boşta 63 °C civarındaydı, oyunlarda ise 95 °C'lere çıktığını gördüm. Arctic taktıktan sonra ufak bir de undervolt işlemi yaptım boşta 38-45 °C arasında geziyor, oyunlarda 65 °C'yi geçmiyor ve çok sessiz. Alacak olursanız kasanıza sığdığından emin olun. 🙂

3600 işlemciyi 4.2 Ghz ortalama 1.2 voltajda çalıştırıyorlar T6 ultra fazlasıyla yeterlidir. Zaten piyasada stokda kalmamış.

1600 af 4 ghz'de 1.280 voltajda fazlasıyla yetiyor. Fanların rpm dönüşleri 1350-1400 maximum. 2000 rpm fanlarla değiştirirsen hava akımı dahada artacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı