Arctic Freezer 34 eSports Duo nasıldır?

Çapo67

Centipat
Selam arkadaşlar, Arctic Freezer 34 eSports Duo kırmızı CPU soğutucu, MSI B450M Mortar Titanium anakarta takabilir miyim? Ve nasıl bir soğutulur? Kasa - ASUS GT501 TUF.

Selam arkadaşlar, Arctic Freezer 34e-Sports Duo kırmızı CPU soğutucu, MSI B450M Mortar Titanium anakarta takabilir miyim? Ve nasıl bir soğutulur? Kasa - ASUS GT501 TUF.

Türkiye'de fiyati artti diyorlar ama Amerika'da ayni fiyatta duruyor. Sogutucu fiyat/performans sogutucusu.
Ben R5 3600 ile kullaniyorum 4.4GHz 1.165V Aida 64 stress testinde en yuksek gordugum 76 derece oda 1, 2 kere sicardi.
Sogutucu 200W TDP degeri verilmis ama 120W'tan sonra islemcin 85C+ calisiyor.

Hocam selamlar;
Ürünü 3-4 hafta önce almıştım. Hatta konusunu da açmıştım, isterseniz bir bakın.
Benim kasamda eski soğutucuyu sökünce egzoz fanı olmadığı için ilk başlarda ürün 65-70e kadar çıkıyordu. Egzoz fanını hallettikten sonra 55-60 dereceleri gördü oyunlarda(bahsettiğim oyunlar online fps oyunları) boşta 35 hava sıcaklığına göre 40 oluyordu. Bence güzel bir ürün tavsiye ederim :)

Turkiye'de fiyati artti diyorlar ama Amerika'da ayni fiyatta duruyor. Sogutucu fiyat/performans sogutucusu.
Stok olmadığı için öyle söyleniyordu şu an fiyatı normal.

Selam arkadaşlar, Arctic Freezer 34 eSports Duo kırmızı CPU soğutucu, MSI B450M Mortar Titanium anakarta takabilir miyim? Ve nasıl bir soğutulur? Kasa - ASUS GT501 TUF.
Takabilirsin. Deneyimlerimi kısaca burada anlatmıştım. Gayet iyi bir soğutucu.
Edit: Sadece konuya yazmadığım şu durumdan bahsedeyim. Anakartım sizinki gibi mATX olduğu için soğutucu tam ekran kartının üstünde kalıyor. Bu da herhalde ekran kartını daraltıyor. Ekran kartım 2 derece kadar daha sıcak çalışmaya başladı.

Takabilirsin. Deneyimlerimi kısaca burada anlatmıştım. Gayet iyi bir soğutucu.
Edit: Sadece konuya yazmadığım şu durumdan bahsedeyim. Anakartım sizinki gibi mATX olduğu için soğutucu tam ekran kartının üstünde kalıyor. Bu da herhalde ekran kartını daraltıyor. Ekran kartım 2 derece kadar daha sıcak çalışmaya başladı.
Bu arada anakartım Asus 270e ve bir tane ram slotunu kapattı bilginize.
Ryzen 5 3600 stock fan , anakart MSI b450m Mortar Titanium m-atx , ekran kartı GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8GB GDDR6 256Bit , psu high power 750w +85 plus bronz , sistem boşta ekran kartı ve işlemci 55-60 derecelerde neden olur ? Kasam şuna dandik ondan olabilir mi ?

Tomahawk Max kullanıyorum ATX kartta daha rahat montajlanıyor ancak MATX'de sorun yasamazsınız sadece ekran kartına ve RAM slotuna cok yakın olur arkadaşlarında dediği gibi ama tavsiye ederim bu fiyatlara alınabilcek en iyi hava sogutma MX-4 termal macun bile cıkıyor daha ne olsun.

Tomahawk Max kullanıyorum ATX kartta daha rahat montajlanıyor ancak MATX'de sorun yasamazsınız sadece ekran kartına ve RAM slotuna cok yakın olur arkadaşlarında dediği gibi ama tavsiye ederim bu fiyatlara alınabilcek en iyi hava sogutma MX-4 termal macun bile cıkıyor daha ne olsun.
Teşekkürler
Ryzen 5 3600 stock fan , anakart MSI b450m Mortar Titanium m-atx , ekran kartı GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8GB GDDR6 256Bit , psu high power 750w +85 plus bronz , sistem boşta ekran kartı ve işlemci 55-60 derecelerde neden olur ? Kasam şuna dandik ondan olabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı