Arctic Freezer 34 İkinci Fanın soğutmaya katkısı nedir?

dopeboy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Arctic Freezer 34 kullanıyorum.(Esports olmayan modeli) Tek fan olarak geliyor. Aynı fandan bir adet daha takarsam eğer sıcaklık düşüşlerinde 4-5 derece kadar düşüş elde edebilir miyim yoksa uğraşmaya değmez mi?

2-3 derece etki eder. Fakat değmez diye düşünüyorum.
Çok arada kaldım.
Arctic P12 öneririm, 30 liraya alınabiliyor ve zaten kendisi işlemci soğutucuları için yapılmış bir fan.
Tamam aynısı benim işlemci soğutucum ile geldi. Onun aynısından almayı planlıyorum 2. fan olarak.
Soğutma bloğu ona uygun tasarlanmış olabilir ona dikkat ederek alın.
İşlemci soğutucumla gelen aynı fan bu. Destekliyor. Ama önemli olan soğutma kısmı.

2. Fana bence gerek yok. Kasa hava akışı iyi ise zaten bir gerek yoktur. Kasanda bulunan egzos fanin, 2. fanin yapacagi isin yarisini yapıyor zaten.

Hava akışında bir sorun yok, gayet stabil ve yeterli düzeyde. O halde boşuna almaya gerek olduğunu sanmıyorum. Bir çok kişi de böyle düşünüyor. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı