Arctic Freezer 34E-sports Duo R5 3600 sıcaklık değerleri

Öyle değil soğutucuyu takmadan önce işlemciye termal macun sıkmalısın. Sana sıktın mı diye soruyorum.
Termal macun söyle bir şey.
images (15).jpeg

Önden pek hava alamıyor gibi o kasa. Yan paneli veya ön paneli çıkarıp sıcaklıklar nasıl ona bir bakın. Eğer sıcaklıklar bu şekilde düşerse sıkıntı kasada demektir.

Ön panel delikli abi sadece cam gibi gözüküyor.
Öyle değil soğutucuyu takmadan önce işlemciye termal macun sıkmalısın. Sana sıktın mı diye soruyorum.
Termal macun söyle bir şey.
Eki Görüntüle 693908

Sıktım abi.
Termal ma.

Termal macun markanız nedir veya sıktınız mı?

Arctic MX 4.

Bende aynı işlemciyi kullanıyorum, stok fan ile 53-54 dereceleri bios ekranında görmeye başlıyorum maalesef. Yük altında 80 dereceyi rahat geçiyor. Bu arada kasam 6 fanlı nispeten serin bir kasa. Ben çözümü CPB kapatarak buldum. CPB açık boşta 55 derece yük altında 80 ve üstü, CPB kapalı boşta 40-45 derece yük altında 70 dereceyi daha geçiremedim. Bu arada aynı soğutucuyu almayı düşünüyorum anakart modeliniz ney acaba?

Birde R5 3600 + Arctic Freezer 34E-sports Duo kullanan arkadaşlarım CPB açık sıcaklık değerleriniz nedir acaba?

Bende aynı işlemciyi kullanıyorum, stok fan ile 53-54 dereceleri BIOS ekranında görmeye başlıyorum maalesef. Yük altında 80 dereceyi rahat geçiyor. Bu arada kasam 6 fanlı nispeten serin bir kasa. Ben çözümü CPB kapatarak buldum. CPB açık boşta 55 derece yük altında 80 ve üstü, CPB kapalı boşta 40-45 derece yük altında 70 dereceyi daha geçiremedim. Bu arada aynı soğutucuyu almayı düşünüyorum anakart modeliniz ne acaba?

Bir de R5 3600 + Arctic Freezer 34E-sports Duo kullanan arkadaşlarım CPB açık sıcaklık değerleriniz nedir acaba?

Anakartım B450M A Pro Max.
Bende aynı işlemciyi kullanıyorum, stok fan ile 53-54 dereceleri BIOS ekranında görmeye başlıyorum maalesef. Yük altında 80 dereceyi rahat geçiyor. Bu arada kasam 6 fanlı nispeten serin bir kasa. Ben çözümü CPB kapatarak buldum. CPB açık boşta 55 derece yük altında 80 ve üstü, CPB kapalı boşta 40-45 derece yük altında 70 dereceyi daha geçiremedim. Bu arada aynı soğutucuyu almayı düşünüyorum anakart modeliniz ne acaba?

Bir de R5 3600 + Arctic Freezer 34E-sports Duo kullanan arkadaşlarım CPB açık sıcaklık değerleriniz nedir acaba?

CPB'nin ne olduğunu billmiyorum.

Anakartım B450M A Pro Max.

CPB'nin ne olduğunu billmiyorum.
O zaman sizin CPB açık olmalı. CPB açık olarak bu değerleri alıyorsanız bana sıcaklık değerleri normal geldi. Eğer CPB kapatırsanız sıcaklık düşüşü yaşarsınız fakat bildiğim kadarıyla işlemciye yük binen durumlarda performans kaybı oluyor. Ben CPB kapalı olarak R5 3600 kullanmaktayım bir dezavantajını yaşamadım. Isıdan memnun değilseniz CPB'nin ne olduğunu biraz araştırıp kapatmayı deneyebilirsiniz.

CPB açık galiba yani eğer BIOS üzerinden kapatma işlemi yapılıyorsa yüzde yüz açıktır.

O zaman sizin CPB açık olmalı. CPB açık olarak bu değerleri alıyorsanız bana sıcaklık değerleri normal geldi. Eğer CPB kapatırsanız sıcaklık düşüşü yaşarsınız fakat bildiğim kadarıyla işlemciye yük binen durumlarda performans kaybı oluyor. Ben CPB kapalı olarak R5 3600 kullanmaktayım bir dezavantajını yaşamadım. Isıdan memnun değilseniz CPB'nin ne olduğunu biraz araştırıp kapatmayı deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı