Arctic Freezer eSports DUO nasıldır?

Kelebek_1034

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Çift fanlı model gördüğünüz üzere şu anda 485 TL'ye inmiş. Bu fiyata alınır mı, yoksa daha iyi seçenekler de var mıdır?

Ayrıca işlemcideki stok fanı çıkartırken termal macun da gidiyor sanırım. Bir de termal macun almak gerekiyor mu?

Fanın stoğu yok. Güzel soğutucudur alacaksanız çift fanlı olanını alın. Daha ucuza hemen hemen aynı performansı alacağınız soğutucular da var Snowman T6 gibi fakat malzeme kalitesi Arctic kadar iyi değil.
Teşekkür ederim, stok durumu gözümden kaçmış. Şu an stoktaki de zaten 120 lira olunca aynı hesaba gelmiş oldu. "Snowman T6" 1-2 derece kadar yakın olacaksa onu da düşünebilirim.

Tek fanlı modelini 2700X ile kullanıyorum. İşlemci 170-190W çeken Cinebench testlerini rahatlıkla 85 derece altında tamamlıyor. Tek fanlı modeli de 350 TL'ye bulunuyor. Aradaki farka değmez bence.

Hem çift, hem de tek fanlı modeliyle beraber Arctic MX-4 adlı termal macun gelmekte.

Merhabalar. Çift fanlı model gördüğünüz üzere şu anda 485 TL'ye inmiş. Bu fiyata alınır mı, yoksa daha iyi seçenekler de var mıdır?

Ayrıca işlemcideki stok fanı çıkartırken termal macun da gidiyor sanırım. Bir de termal macun almak gerekiyor mu?
Benim takibime göre Snowman T6 daha performanslı soğutma kısmında. Bunun yanında DeepCool Gammax 400'de harika bir F/P soğutucudur. Kasa ölçülerinize dikkat etmeyi unutmayın soğutucu alırken. Ryzen 5 1500X ile Prime95 testinde 58-59 derece civarında soğutma sağlıyor Snowman T6. Kararınızı kendiniz vermeniz gerekli. Termal macun noktasında ise Arctic MX4 önerimdir. İyi sosyaller.

Tek fanlı modelini 2700X ile kullanıyorum. İşlemci 170-190W çeken Cinebench testlerini rahatlıkla 85 derece altında tamamlıyor. Tek fanlı modeli de 350 TL'ye bulunuyor. Aradaki farka değmez bence.
Direkt kullanan birisi olarak yorumunuz önemli, teşekkür ederim. Tek fanlı alıp fan eklemek vardı kafamda. Konuyu da öyle açmıştım fakat fan stoğu bitmiş, olan yerdekiyle de aynı hesaba geldi. Yine tek fanlı alınıp duruma göre ek fan da düşünülebilir gibi. Performanstan ve sıcaklık değerlerinden memnunum. Sadece OC için de iyi bir fiyat yakalanmadan almak istemiyorum. Bu fiyata alınmaz derseniz acelesi yok anlayacağınız.
Benim takibime göre Snowman T6 daha performanslı soğutma kısmında. Bunun yanında DeepCool Gammax 400'de harika bir F/P soğutucudur. Kasa ölçülerinize dikkat etmeyi unutmayın soğutucu alırken. Ryzen 5 1500X ile Prime95 testinde 58-59 derece civarında soğutma sağlıyor Snowman T6. Kararınızı kendiniz vermeniz gerekli. Termal macun noktasında ise Arctic MX4 önerimdir. İyi sosyaller.
Bahsettiklerinizi daha detaylı inceleyeceğim. Gammax 400 hakkında bilgim yok mesela, ona da bir bakayım. Teşekkür eder, iyi sosyaller dilerim.
Hem çift, hem de tek fanlı modeliyle beraber Arctic MX-4 adlı termal macun gelmekte.
O macun iyi diye biliyorum, yukarıdaki arkadaş da önerdi. Onun da içinden çıkması güzel.

240 mm soğutucu alacak durumunuz yoksa kesinlikle şahane bir ürün. Kendim kullanıyorum. Ryzen 5 3600 işlemciyi 4.2 Ghz sabit şekilde: yüksüz sıcaklık 31 derece, yüklü sıcaklık Cyberpunk 2077 gibi bir oyunda 45 derece olarak çalıştırmayı sağlıyor. Tabi voltajında etkisi var ancak çok başarılı bir soğutucu olduğunu söyleyebilirim.

Stoklara gelince fuma 2 fiyatına yaklaşır.

240 mm soğutucu alacak durumunuz yoksa kesinlikle şahane bir ürün. Kendim kullanıyorum. Ryzen 5 3600 işlemciyi 4.2 Ghz sabit şekilde: yüksüz sıcaklık 31 derece, yüklü sıcaklık Cyberpunk 2077 gibi bir oyunda 45 derece olarak çalıştırmayı sağlıyor. Tabi voltajında etkisi var ancak çok başarılı bir soğutucu olduğunu söyleyebilirim.
Maalesef 240'lık bir soğutma alamam gibi duruyor. PF240 iyi olabilirdi ancak 800 lira civarına geliyor ve çok da fark olmaz diye düşünüyorum açıkçası.

Şu an R5 3600'ü 4.1GHz 1.1V değerlerinde kullanıyorum stok fanla. Boşta 30-35, ağır stress testlerinde çok nadir 80 üzerine çıkmakla birlikte 75-80 arası sıcaklıklar elde ediyorum. Cyberpunk oynarken de 50-60 dolaylarında olmalı yanlış hatırlamıyorsam. Yükte daha çok etki edecektir. Soğutma ile 4.2GHz üzerinde az önce yazdığım değerlere ancak ulaşır gibi. Teşekkür ederim, paylaştığınız detaylar bazı şeyleri kafamda daha iyi oturtmama yardımcı oldu.
Stoklara gelince fuma 2 fiyatına yaklaşır.
Evet onu da listemde üstlere koymuştum fakat fiyatı düşmek bilmedi bir türlü. İndirim takip ederken de buna rastlayınca sorma gereği duydum.

Sanırım biraz bekleyeceğim. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. İyi sosyaller.

Geri
Yukarı