Arctic Liquid Freezer 420mm soğutucu için kasa önerisi

ilkaydmr

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar. Birkaç gündür şu olayı araştırmaktan kafayı yedim.

i7 14700K işlemcim için Arctic Liquid Freezer 2 ya da 3'ün 420 mm modelini ve ona uygun kasa alacağım. Fakat kasa bulamadım. 420 desteği, anakart ya da RAM'lere değer mi, radyatör kalınlığı falan derken iyice kafayı yemek üzereyim. Bana yardım etmenizi rica ediyorum.

Arctic Liquid Freezer III 420mm uyumlu bir kasa önerir misiniz? Belirli bir bütçem yok fakat uygun fiyatlı olması tercihimdir.
Şimdiden teşekkürler.

İşlemci: Intel Core i7-14700K
Anakart: ASUS Tuf Gaming B760M-Plus WiFi

Hocam bizzat bu kasanın üst kısmına Arctic 420mm taktım. Sadece ön paneli alttan menteşeli bir sisteme sahip. Üst kısmından 5mm kadar öne açtım ön fan montaj panelini. Hiç bir sorun yok şu anda. Dışardan görünen veya hissedilen bir şey de yok. O 5mm kasayla sizin aranızda bir sır olarak kalıyor :D

Herkese merhaba, arkadaşlar. Birkaç gündür şu olayı araştırmaktan kafayı yedim.

i7 14700K işlemcim için Arctic Liquid Freezer 2 ya da 3'ün 420 mm modelini ve ona uygun kasa alacağım. Fakat kasa bulamadım. 420 desteği, anakart ya da RAM'lere değer mi, radyatör kalınlığı falan derken iyice kafayı yemek üzereyim. Bana yardım etmenizi rica ediyorum.

Arctic Liquid Freezer III 420mm uyumlu bir kasa önerir misiniz? Belirli bir bütçem yok fakat uygun fiyatlı olması tercihimdir.
Şimdiden teşekkürler.

İşlemci: Intel Core i7-14700K
Anakart: ASUS Tuf Gaming B760M-Plus WiFi
Bu kasaya sığıyormuş:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kasaya sığıyormuş:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkür ederim.

Hocam bizzat bu kasanın üst kısmına Arctic 420mm taktım. Sadece ön paneli alttan menteşeli bir sisteme sahip. Üst kısmından 5mm kadar öne açtım ön fan montaj panelini. Hiçbir sorun yok şu anda. Dışarıdan görünen veya hissedilen bir şey de yok. O 5mm kasayla sizin aranızda bir sır olarak kalıyor :D

Bahsettiğiniz durumu tam anlayamadım. Bu kalın 420mm radyatörü bu kasanın üstüne rahatlıkla monte edebiliyoruz doğru mu? :)

Çok teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz durumu tam anlayamadım. Bu kalın 420mm radyatörü bu kasanın üstüne rahatlıkla monte edebiliyoruz doğru mu? :)

Şöyle söyleyeyim. Kendim birebir monte ettiğim için desteklediğine eminim. O nedenle içiniz rahat olsun. Sadece radyatörün hortum tarafının 4-5 mm daha alana ihtiyacı oluyor. Belki sadece Arctic için geçerlidir bu ihtiyaç duyulan alan. Çünkü biliyorsunuz diğer radyatörlere göre 1 cm kadar daha kalın. Kasanın önündeki fanların takıldığı panel menteşeleri olduğu için üst kısımdan öne doğru yatırılarak açılabiliyor ve fan montajı vs. yapılabiliyor. İşte bu öne doğru yatırma olayı sayesinde o ihtiyaç duyulan 4-5 mm'lik alan sağlanarak sorunsuz montajlanabiliyor.

Hocam ne yaptınız ben de Arctic Liquid Freezer iii 420mm ve bir kasa almak icin araştırıyorum sizin gibi, lian li lancool 3 bulabildiğim en mantiklısı gibi

Hocam ne yaptınız ben de Arctic Liquid Freezer III 420mm ve bir kasa almak icin araştırıyorum sizin gibi, Lian Li lancool 3 bulabildiğim en mantiklısı gibi.

Hocam ben Arctic Liquid Freezer II almaya karar kıldım. Birkaç arkadaş 3. versiyonun Intel işlemciler için problemli olduğundan bahsetti. LGA1700 soketinden kaynaklıymış sanırım. Bende II 420mm almaya karar kıldım. Umarım benim 14700K'yı istediğim gibi soğutur.
Kasa olarak da lancool 3 alacağım gibi.

Hocam size önerim CPU braketi kullanmanız. Braketlerdeki işlemcinin ortasına bastıran kısım nedeniyle zamanla işlemcide bükülme olaibliyor ve ayrıca bu braketler işlemcinin soğutucularla temasını da etkiliyor. O nedenle aşağıdaki gibi bir braket öneririm. Arkadaşım da 14700KF kullanıyor ve braketsiz olarak stres testinde neredeyse 100'e dayanan ısı braket sonrası 80'i asla geçmedi. 420mm Arctic kullanan arkadaşıma da şimdi aldık. Gelince takıp ne kadar fark ettiğini size yine yazabilirim buradan. Artık AM5 ve LGA soketin olmazsa olmazı diyebilirim.

1711371589532.png

Hocam size önerim CPU braketi kullanmanız. Braketlerdeki işlemcinin ortasına bastıran kısım nedeniyle zamanla işlemcide bükülme olaibliyor ve ayrıca bu braketler işlemcinin soğutucularla temasını da etkiliyor. O nedenle aşağıdaki gibi bir braket öneririm. Arkadaşım da 14700KF kullanıyor ve braketsiz olarak stres testinde neredeyse 100'e dayanan ısı braket sonrası 80'i asla geçmedi. 420mm Arctic kullanan arkadaşıma da şimdi aldık. Gelince takıp ne kadar fark ettiğini size yine yazabilirim buradan. Artık AM5 ve LGA soketin olmazsa olmazı diyebilirim.

Eki Görüntüle 2150154

Bunu bilmiyordum ya. Ben şimdi Arctic lf 2 aldım. Bunu da ayrıyeten mi almalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı