Arctic Liquid Freezer 420mm soğutucu için kasa önerisi

Incelemeleri izledikten sonra bende bcf aldım teşekkür ederim (aliexpresten vergi dahil 140 tlye geldi)

Üstteki arkadaştan ögrendim işlemci bükülme önleyici plaket vs yazıyor. biraz araştırdım ,ısı düşmesinde de faydası varmış markanın cok farketmeyecegini dusunerek çinden islemci modelim (lga 1700) bcf yazarak siparis geçtim hocam

@İlkaydmr

Türkiye'de satan bir yer bulamadım ben de ya. Yurt dışından gelmesi bayağı uzun sürecek gibii.

Üstteki arkadaştan ögrendim işlemci bükülme önleyici plaket vs yazıyor. biraz araştırdım ,ısı düşmesinde de faydası varmış markanın cok farketmeyecegini dusunerek çinden islemci modelim (lga 1700) bcf yazarak siparis geçtim hocam

@İlkaydmr
Evet. Marka çok fark etmiyor. Genel mantık ve malzeme hepsinden aynı. Alınması gerekli eğer ısınan ve performans beklenen bir işlemci soğutmak istiyorsanız.

Türkiye'de satan bir yer bulamadım ben de ya. Yurt dışından gelmesi bayağı uzun sürecek gibii.
10 gün sürdü Amazon'dan gelmesi.

Evet. Marka çok fark etmiyor. Genel mantık ve malzeme hepsinden aynı. Alınması gerekli eğer ısınan ve performans beklenen bir işlemci soğutmak istiyorsanız.

10 gün sürdü Amazon'dan gelmesi.

Hocam şu ürün i7 14700K işlemci ve ASUS B760M-Plus Wi-Fi anakarta uyumlu mudur sizce?

Bir de sizin aldığınızın linkini atabilir misiniz? Bu ürün iyiyse bunu alayım yurt içi olduğu için.

Hocam şu ürün i7 14700K işlemci ve ASUS B760M-Plus Wi-Fi anakarta uyumlu mudur sizce?

Bir de sizin aldığınızın linkini atabilir misiniz? Bu ürün iyiyse bunu alayım yurt içi olduğu için.
Bu yeterli gelecektir. Sorun yaşamazsınız.

Bu yeterli gelecektir. Sorun yaşamazsınız.

Uyumlu diyorsanız alıyorum o halde. Markası da fark etmez diyorsunuz hem. Yurt dışından beklememe gerek kalmaz.

Hocam bizzat bu kasanın üst kısmına Arctic 420mm taktım. Sadece ön paneli alttan menteşeli bir sisteme sahip. Üst kısmından 5mm kadar öne açtım ön fan montaj panelini. Hiçbir sorun yok şu anda. Dışarıdan görünen veya hissedilen bir şey de yok. O 5mm kasayla sizin aranızda bir sır olarak kalıyor :D

Hocam yardımınıza ihtiyacım var. Kasayı ve soğutucuyu aldım fakat kasaya sığmıyor. Anakarta ve RAM'e değiyor. Siz bu sorunu yaşamadınız mı? Nasıl çözebilirim? Çok problemli durumdayım lütfen yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:
Biz AMD Am5 sistem kurduk ve asla değmedi hiç bir donanıma. Uzunluk konusunda da daha önce bahsetmişimdir, sadece ön menteşeli fan bloğunu biraz öne eğmiştik o kadar. Birazdan arkadaşımdan foto isteyeceğim.

Ayrıca Ram'ler ve pompa başlığı işlemciye takılı değilken montajı yapın, ram ve bloğu radyatör montajından sonra gerçkeleştirin.

Hocam anakartın üstündeki metal soğutma yerlerine değiyor. RAM'inde kendi üstündeki soğutucuna değiyor yine. Hafif çarpraz olarak radyatörü takabilirim fakat RAM her türlü ortadaki fana değiyor. Kasanın önüne takayım dedim oraya da sığdıramadım bir türlü. Kaldım ortada gecenin bir vakti.

Geri
Yukarı