Arctic Liquid Freezer II 240 çalışmıyor

DECADU

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Asus tuf gaming h670 pro wifi
Merhaba.
Arctic II 240 Liquid Freezer aldım, anakartım TUF Gaming H670 Pro LGA 1700.

Hangi fan yuvasına taktı isem sıvı soğutucu çalışmadı. Ne CPU üzerindeki ne de radyatör. Radyatörfe birbirine bağlı kablolar var bu şekilde mi kalacak yoksa onları birbirinden çıkarıp anakarta mı bağlamam lazım anlamadım. Sürekli BIOS da n/a olarak görülüyor.

Bu arada eski kule tipini takınca çalıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı soğutucudan bende de var. Kabloyu cpu'ya takılı kullanıyorum. Aio pump da olur.
Her türlü çalışır. Zaten tek kablolu. Sadece pompadan çıkan kabloyu takacaksın. Başka bir işlem yok.
Benimki rgb'li versiyon. Benim de rgb çalışmamıştı. Arkadaki kablolar ekli olduğu için birbirinden ayrılmış takarken. O kabloları kontrol edin önce. Ek yerleri varsa hepsi birleşik olmalı.

Cevaplar için teşekkür ederim cihazım kablosuna sonradan dikkat ettim defolu muhtemelen ondan oldu iade edip başka sipariş verdim ve çalıştı ama strangewings dediği gibi rgbler çalışmıyor.

Aynı soğutucudan bende de var. Kabloyu cpu'ya takılı kullanıyorum. Aio pump da olur.
Her türlü çalışır. Zaten tek kablolu. Sadece pompadan çıkan kabloyu takacaksın. Başka bir işlem yok.
Benimki rgb'li versiyon. Benim de rgb çalışmamıştı. Arkadaki kablolar ekli olduğu için birbirinden ayrılmış takarken. O kabloları kontrol edin önce. Ek yerleri varsa hepsi birleşik olmalı.
Biosta peki bunu full speed demi kullanıyorsunuz standart modda mı?

Cevaplar için teşekkür ederim cihazım kablosuna sonradan dikkat ettim defolu muhtemelen ondan oldu iade edip başka sipariş verdim ve çalıştı ama strangewings dediği gibi rgbler çalışmıyor.

Biosta peki bunu full speed demi kullanıyorsunuz standart modda mı?

Biostan ayar yapmadım. Cpu soketine takılı. Full speed değil. Full speed gerek duymuyorum. Egzos fan ve arcticin fanları asus fan expertten otomatik ayarlı. Kasa önündeki fanlarım direk güç kaynağına bağlı full speed.
Asus fan expertle test yapınca zaten 4 hız profili oluşturuyor. Gerek olursa oradan hızlandırırım.

Geri
Yukarı