Arctic Liquid Freezer II 240mm nasıldır?

cerberus123

Kilopat
Yer
Ankara/Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba, Ryzen 5 3600X işlemcim için soğutucu almayı düşünüyorum. Nzxt Kraken x62 düşünüyordum fakat Arctic'in bu soğutucusunu gördüm ve Youtube'da birkaç incelemesini izledim fakat 280mm'lik incelemeleri mevcut. Nzxt Kraken x72 360mm ile karşılaştırmalarda 280mm olmasına rağmen aynı performansı veriyor.

Türkiye'de 280mm yok. 240mm 580 TL gibi uygun bir fiyatla satılıyor. Sizce nasıldır?

Edit : @vinumestdivinum Hocam sizin de bu soğutucu hakkında konunuzu gördüm, eğer aldıysanız görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Son düzenleme:
280mm olanı çok övülüyor ve soğutma performansı çok iyi deniliyor. 240mm olan da 280mm olana çok yakındır diye düşünüyorum. Ben de son zamanlarda birçok konuda önerdim bu soğutucuyu. RGB ile falan işi olmayan, sadece soğutma isteyenler için çok iyi bir ürün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
VRM'ler için bile bir soğutucusu mevcut ve işe yaradığı belirtiliyor videoda. Steve reis söylüyorsa doğrudur zaten.

280mm olanı çok övülüyor ve soğutma performansı çok iyi deniliyor. 240mm olan da 280mm olana çok yakındır diye düşünüyorum. Ben de son zamanlarda birçok konuda önerdim bu soğutucuyu. RGB ile falan işi olmayan, sadece soğutma isteyenler için çok iyi bir ürün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
VRM'ler için bile bir soğutucusu mevcut ve işe yaradığı belirtiliyor videoda. Steve reis söylüyorsa doğrudur zaten.
Lakin normalden biraz kalın pubg de ben 50-60 arası değişiyor değerlerim normal mi sizce işlemci Amd 3600

Bu ürünler 2 hafta önce Bilisimport'a ye geldi. Firmanın genel başarısı iyi gibi, bir araştırıp deneyebilirsiniz. Başka platformlarda da satılıyor ama fiyatlar daha pahalı. Bu soğutucunun radyatörü diğer markalara göre 10 mm daha kalın. Örneğin Corsair H115i 280mm işlemci soğutucunun
radyatör 27mm iken Arctic 38mm Arctic Liquid Freezer II 280 Sıvı Soğutucu . Kasanıza uyarmı emin olmadan almayın.

Bu ürünler 2 hafta önce Bilisimport'a ye geldi. Firmanın genel başarısı iyi gibi, bir araştırıp deneyebilirsiniz. Başka platformlarda da satılıyor ama fiyatlar daha pahalı. Bu soğutucunun radyatörü diğer markalara göre 10 mm daha kalın. Örneğin Corsair H115i 280mm işlemci soğutucunun
radyatör 27mm iken Arctic 38mm Arctic Liquid Freezer II 280 Sıvı Soğutucu . Kasanıza uyarmı emin olmadan almayın.
Bende 240 var 65-70 arasına çıktığı oluyor sebebi nedir?

Bende daha bugün aldım taktım PUBG'de 50 60 derece arası alıyorum işlemcim AMD 3600.

Üstat bu ürünü almak istiyorum kafamda 3 tane soru var yardımcı olursanız sevinirim. Ürün stock fan yerine sığar mı? Anakartım B450 PRO GAMING. Ürünü kasanın üst kısmına takacağım fan yönleri nasıl olmalı? Ürünün fanlarına 1 adet 4pin PWM kablosumu güç veriyor, yoksa 2 fanında ayrı bir 4pin kablosu mu var?

Yardımcı olursan çok sevinirim...

Bende 240 var 65-70 arasına çıktığı oluyor sebebi nedir?

İşlemciniz nedir? Bende 3700X var. 3 tane 140'lik giriş fanı kasa önünde, Arctic 280 ve bir adet arkada 140'da çıkış olarak çalışıyor. İşlemci 4.5GHz çalışırken, sıcaklık 40-50 arası. Grafik kartının fanları çalışırken sıcaklık 40'lara düşüyor. Sıcaklık düşüyorsa termal macunu yeniden uygulamayı deneyebilirsiniz.
Üstat bu ürünü almak istiyorum kafamda 3 tane soru var yardımcı olursanız sevinirim. Ürün stock fan yerine sığar mı? Anakartım B450 PRO GAMING. Ürünü kasanın üst kısmına takacağım fan yönleri nasıl olmalı? Ürünün fanlarına 1 adet 4pin PWM kablosumu güç veriyor, yoksa 2 fanında ayrı bir 4pin kablosu mu var?

Yardımcı olursan çok sevinirim...
Arctic anakarta sadece 1 adet 4pin PWM ile bağlanıyor. En temiz ve uğraştırmayın bağlantı kasa üstüne fanlar aşağıda olarak oluyor. Grafik kartının ısısında biraz etkileniyor ama benim için sorun değil. Eğer kasanın ön kısmına takacaksanız hortum çıkışının aşağı gelmesine dikkat edin. Aksi halde soğutucuda içerisindeki hava hortumlardan pompaya gidip ses ve sorun çıkartabiliyor. Anakart ile durumu kontrol etmek için ölçülere bakmanız gererek. Arctic soğutucunun radyatörü 38mm diğer markalar 27mm gibi değerlerdeler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı