Elektronik Arctic Liquid Freezer II 3599,02TL!

Halen bir sayfa da hava soğutma sıvı soğutmaya bin basar diye saçma bir videoyu izleyip hava soğutma çok iyi yiğenim diyen tayfalar var. Arkadaşlar, i9 işlemciyi, amd'ninde x3d işlemcilerine hava soğutma takarsanız anca işlemciye boş boş yüklenmiş olursunuz. Ha bu arada Arctic markasını kullanıyorum dev gibi radyatöre sahip ve gerçekten çok ciddi bir soğutma performansına sahip. Tavsiye ederim.

DeepCool LT720 veya 360mm AIO Liquid Cooler
Her iki model de günümüzde en iyi aio sıvı soğutucusudur. Biri diğerinden neredeyse üstün değildir.

Arctic 360 ile 280 arasında da verimlilik olarak neredeyse fark yoktur. Fiyatı uygun olan tercih edilebilir.

Özetle; Bu iki ürünü kullanıp memnun kalmamak imkansızdır. Memnun kalmayanlar farklı sebep aramalıdırlar.

7600X curve optimizer negative 30 undervolt yaptım sadece. Boşta 40 ve altı yük altında 85 civarında. Oyunlarda da 50-60 arasında seyrediyor. LS720 ile bu sonuçları alıyorum. Performans kaybı yok diyebilirim. 5350 mhz de giriyor yüke.

Bende de 280mmlik model var pek memnun kalamadım, stok halde 100 derecelere çıkıyor, ancak undervolt yaparak 89 dereceye düşürebildim sıcaklıkları.

Bir düzeltme yapayım dedim, sorun soğutucu kaynaklı değilmiş, "Arctic Liquid Freezer II 280" ile birlikte gelen MX-5 termal macundanmış. Silip MX-6 uyguladım yükte 95 dereceye dayanan işlemci şimdi 80 derece.

Geri
Yukarı