Arctic Liquid Freezer II 360 alınır mı?

Önemli fark yok ama boşuna 700 TL vermeyin attığım galahad performans olarak eşit, biraz daha sesli çalışıyor sadece.
Hocam çok teşekkür ederim tekrardan ama Galahad testlerde hem daha yüksek derecelere çıkıp hem yüksek seslerde çalışıyor. Ses benim için en önemli faktör. Para hiç önemli değil.

Stok yok hocam.

Benim önerim de bu olurdu normalde. RGB olmayan Arctic LF II 360'a veya şuna bakılabilir:

Hocam çok teşekkür ederim tekrardan ama Galahad testlerde hem daha yüksek derecelere çıkıp hem yüksek seslerde çalışıyor. Ses benim için en önemli faktör. Para hiç önemli değil.

Doğru zaten Arctic'in pahalılığın sebebi az çok bu, LS720 1-2 derece daha iyi ama LF2 çok daha sessiz çalışıyor.

Son düzenleme:
LF360 gayet guzel bir sogutucu ancak radyatoru kalin, kasa seciminde dikkat etmekte fayda var.

Bu arada 8 CFM'in etkisi 1-2 derece falan testlerde. Yani onemsiz sayilabilir.
Kasam Lian Li Dynamic Evo O1, kasanın içi çok büyük ki aynı soğutucunun 240mm versiyonunu kullanıyordum, RAM ler ile arada baya bir boşluk vardı.

Cevabınıza teşekkür ederim fakat bence iki soğutucu aynı klasmanda bile değiller. Ayırmış olduğun bütçe ikisine de yetiyor 700 TL beni zorlayacak bir bütçe değil. Sadece iki model arasından hangisini seçersiniz olarak sorsam size. Aradaki 8 CFM hava akışı önemli bir fark yaratır mı sizce?
Lian Li Galahad’ın soğutma performansı arctic 420mm’den daha iyi fakat daha sesli çalışıyor.

Lian Li Galahad Arctic 240 ile aynı sonuçları veriyor siz 420 ile kıyaslamışsınız hocam :)
Araştırmayı nerede yaptınız bilmiyorum ama şurada detaylı testi mevcut, kulaktan dolma bilgilerle kanıya varmamanızı öneritim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Araştırmayı nerede yaptınız bilmiyorum ama şurada detaylı testi mevcut, kulaktan dolma bilgilerle kanıya varmamanızı öneritim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
araştırmayı bizzat yaptım yakın arkadaşımda Lian Li var ben de 240mm Arctic vardı, atnı değerleri her platformda aldım. Videodaki RPM değerlerine bakarsanız zaten daha yüksek RPM değerinde aynı soğuttuğunu göreceksiniz.

Abartmıyorum bizzat iki soğutucuyu da evimde denedim de konuşuyorum hocam :)

Geri
Yukarı