Elektronik Arctic Liquid Freezer II - 360 ARGB 3418TL

Lazım değil henüz ama ileride sistem yükseltme i yapacağım kesin bunu alıp kenara koysam olur mu 7800x3D ayarında bir şeye geçeceğim kasada degisecek bende kesin RGB umurumda değil RGB'siz alacağım mantıklı olur mu bu model DeepCool LS720 360mm de çok öneriliyor bir sorayım dedim.

XPG Valor Air'in öne sığar mı acaba radyatör kalın olduğu için kafamı kurcalıyor:

1716817403099.png

Alttaki boşluk fan + radyatör yetecek mi kestiremiyorum. Başka 360mm ile kullananlar var ama arctic bariz daha mı kalın?

XPG Valor Air'in öne sığar mı acaba radyatör kalın olduğu için kafamı kurcalıyor:

Eki Görüntüle 2206092

Alttaki boşluk fan + radyatör yetecek mi kestiremiyorum. Başka 360mm ile kullananlar var ama arctic bariz daha mı kalın?
Hocam bende xpg defender pro kasa var üst bölümü için 280mm artic liquid II almıştım ve tomahawk x570s ana kart ile beraber montajını yapamadım. Sebebi ise radyatör kalınlığı standartların dışında olduğu için, anakart mosfet soğutucusuna denk geliyor, üst kısma sığmıyor.
Bende kasanın ön kısmına taktım ama ekran kartınız uzunsa yine problem olabilir, bende rog strix rtx 3070 var çok uzun bir ekran kartı sayılmaz fakat montajı tamamladığımda ekran kartı ve radyatör arasında yarım parmak civarı bir boşluk kaldı.
Firmalar bu radyatörü kasa üretirken pek dikkate almıyor.

Hocam bende xpg defender pro kasa var üst bölümü için 280mm artic liquid II almıştım ve tomahawk x570s ana kart ile beraber montajını yapamadım. Sebebi ise radyatör kalınlığı standartların dışında olduğu için, anakart mosfet soğutucusuna denk geliyor, üst kısma sığmıyor.
Bende kasanın ön kısmına taktım ama ekran kartınız uzunsa yine problem olabilir, bende rog strix rtx 3070 var çok uzun bir ekran kartı sayılmaz fakat montajı tamamladığımda ekran kartı ve radyatör arasında yarım parmak civarı bir boşluk kaldı.
Firmalar bu radyatörü kasa üretirken pek dikkate almıyor.
Ekran kartı kısa hocam çift fanlı sorun olmaz onla ilgili ama 360 en alta kadar indiği için PSU bölmesini ayıran metal plakaya da geliyor. Alttaki şu kısım:

1716818464106.png

Radyatör ne kadar kalın kestiremediğim için buraya yetecek mi onu kestiremiyorum. 240 için buraya gelmediği için sorun olmaz ama 360 da sorun olabilir belki.

Kule 70'leri görüyor rahatsız ediyor. Bununla kaç derece de durur acaba? Kulemi satarım 1800'e gelmiş olur bu bana.
70 ler rahatsız olunacak bir derece değil. ak620 ile cinebenchte en yüksek 82 görüyorum ki pbo nun sınırını aşmıyor bile. Bu işlemcilerde yüzde 100 yükte 85 görmediğiniz sürece performans kaybı yaşamazsınız.

Ekran kartı kısa hocam çift fanlı sorun olmaz onla ilgili ama 360 en alta kadar indiği için PSU bölmesini ayıran metal plakaya da geliyor. Alttaki şu kısım:

Eki Görüntüle 2206116

Radyatör ne kadar kalın kestiremediğim için buraya yetecek mi onu kestiremiyorum. 240 için buraya gelmediği için sorun olmaz ama 360 da sorun olabilir belki.
Yani bir fikir vermesi için montajlı foto atayım, bakımı geldiği için biraz tozlu kusura bakmayın. Ama 360 olsa bile ön tarafa olur gibi geldi bana, sizin kasanın boyutlarını bilmiyorum yorum yapamam bendeki vaziyet bu.

Dosya Ekleri

• 20240527_170600.jpg
    20240527_170600.jpg
    179 KB · Görüntüleme: 80
  • 20240527_170623.jpg
    20240527_170623.jpg
    131,7 KB · Görüntüleme: 85
Yani bir fikir vermesi için montajlı foto atayım, bakımı geldiği için biraz tozlu kusura bakmayın. Ama 360 olsa bile ön tarafa olur gibi geldi bana, sizin kasanın boyutlarını bilmiyorum yorum yapamam bendeki vaziyet bu.
Çok teşekkürler hocam uğraşıp fotoğraf attığınız için. Bendeki ekran kartı Asus Dual onda sorun olmaz ama PSU bölmesi kısmı kurtaracak mı diye düşünüyodum. Ucu ucuna yetecek gibi duruyor fotoğrafa göre. Muhtemelen standarttır oradaki mesafe. Kasa özelliklerinde falan da yazmıyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı