Arctic MX-4 vs Pullsar Pullwark Regular

LittleWarlocc

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam, yaz sıcakları nedeniyle 1-2 ay önce Abra A5 v13.1 laptopumu Monster servise göndermiştim. İçimde küçük bir korku vardı ama :D. 2 Aydır ısınma sorununu çözmeye çalıştım, birkaç defa daha bakım için teknik servise gönderdim ama nafile, çözüm olmadı. Çünkü eskiden çok daha kaliteli kullanan Monster artık MX4 kullanıyormuş, bu sebeple başka macunlara bakarken @550519 hocamın önerdiği Pullsar'ı aldım.
Sonuçlar şu şekilde;
MX4

1692841770385.png

1692841900243.png

1692841796305.png

Görebileceğiniz gibi 34.9W değerinde 100 derece oluyor, thermal throttle yüzünden çok fazla performans kaybediyordum. Saçma sıcaklık dağılışınıda görebilirsiniz ilk resimde.

Pullsar macunun verdiği değerler şu şekilde;

1692842048811.png

27 derecelik bir düşüş :D, W değeri hiç ulaşamadığım 41 değerinde. Oyun performansın, benchmark sonuçlarım arttı.

Ekran kartı kısmı çok sorunlu değildi, macun kıvamı biraz garip olduğu için tam süremedim ona rağmen MX4 kullanırken 90 dereceye ulaşan ekran kartı +190 +500 overclock değerinde 74 derece oluyor maksimum :)

Uzun kullanım incelemesini de bekliyorum şahsen. Almayı düşündüğüm macun, ne kadar süre dayanıklı olduğunu bilmek güzel olur. Termal pedlerinin farklı ebatlarını kullandım ve memnunum. Macun ve sıvı metalini almayı düşünüyorum gelecek ay. Tecrübelerinizi bekliyorum.

Laptop kullanan arkadaslara onerim Honeywell PTM7950. Bu tur macunlar gec yada erken bir zamandan sonra pump out olacaktir. MX-4 zaten laptoplar icin berbat otesi bir macun. Uzun donemli testlerinizi bekliyorum. Bende yakin zamanda PTM7950'ye gectim cok iyi performans aldim. 30 Watt'da thermal throttle yapan islemcim artik 50 Watt'da throttle yapmiyor. Umarim uyguladiginiz macun uzun donemli olur.

Uzun kullanım incelemesini de bekliyorum şahsen. Almayı düşündüğüm macun, ne kadar süre dayanıklı olduğunu bilmek güzel olur. Termal pedlerinin farklı ebatlarını kullandım ve memnunum. Macun ve sıvı metalini almayı düşünüyorum gelecek ay. Tecrübelerinizi bekliyorum.

Laptop kullanan arkadaslara onerim Honeywell PTM7950. Bu tur macunlar gec ya da erken bir zamandan sonra pump out olacaktir. MX-4 zaten laptoplar icin berbat otesi bir macun. Uzun donemli testlerinizi bekliyorum. Bende yakin zamanda PTM7950'ye gectim cok iyi performans aldim. 30 Watt'da thermal throttle yapan islemcim artik 50 Watt'da throttle yapmiyor. Umarim uyguladiginiz macun uzun donemli olur.

Kolay kolay pump out yapmayacak gibi, kıvamı o kadar garip ki sürerken çok zorlandım. Neredeyse hiç akıcı değildi.
Ekim ayında tekrardan sıcaklıkları paylaşırım :)

1692866030988.png

Gece 68 derece olmuş, 40,5w :)

Kolay kolay pump out yapmayacak gibi, kıvamı o kadar garip ki sürerken çok zorlandım. Neredeyse hiç akıcı değildi.
Ekim ayında tekrardan sıcaklıkları paylaşırım :)

Eki Görüntüle 1915006
Gece 68 derece olmuş, 40,5w :)
10 dakikalik TS Bench atabilir misiniz merak ettim. Buyuklugu sonsuz secin.

Hocam acer nitro 5 an515-58-503p model laptobum var. Kullandığınız macunun diğer versiyonu olan pullsar pullwark bold önerir misiniz? Garantiye yollayıp orada değiştirteceğim de

Yeni konular

Geri
Yukarı