Arctic MX-4 vs Thermal Grizzly Kryonaut

exclusive07

Kilopat
Yer
Beverly Hills, Kaliforniya
Merhaba, iyi günler dilerim.

A10 7870K sistemim çok ısındığı için AKASA Venom CPU soğutucu, 3 adet Aerocool 14 cm fan taktım. Şuanda çok problem yaşamıyorum. Yinede bazen 75 dereceyi bulabiliyorum. Eski soğutucuyla 95 dereceyi bulduğum gördüm. Yeni CPU soğutucunun yanındaki termal macunun uyguladım. Şuanda gördüğüm en az 42 derece ve en yüksek 71 dereceye ulaşabildim.

CPU soğutucuyu almadan öncesinde nanokatalog.com üzerinde Arctic mx-4 siparişi vermiştim. Ellerinde Thermal Grizzly kryonaut ürünü yoktu. Bu hafta cuma günü Arctic mx-4 ürünü elime gelecek. Arctic mx-4 siparişini iptal edip Thermal Grizzly almalı mıyım ?

Aralarında termal iletkenlik değeri var ama çok etkiler mi ?

Bu arada thermal grizzly 1 gram ama arctic mx-4 4 gram şeklinde gelecek. 1 gram ve 4 gram beni ne kadar götürür ?

Yaklaşık olarak teslimatlar 14-16 gün arasında sürebiliyor. Depoları değiştiği için ben 22 gündür bekliyorum. Beklemeye değecek bir ürün müdür ?

Arctic: Arctic MX-4 (4 g) High Performance Thermal Paste heat sink compound ORACO-MX40001-BL Soğutma Aksesuar - Nanokatalog

Thermal Grizzly: Thermal Grizzly Kryonaut Termal bileşik 1 Gramm TG-K-001-RS Soğutma Sistemi - Nanokatalog

arctic-horz.jpg

Arctic MX-4 gayet iyi ve yerinde bir karar ben kullanıyorum gayet memnunum laptop için. 1 gram az kalabilir. Arctic MX-4 8.5W ısı iletimine sahip. Thermal ise 12.5W. Arada çok fark yok bence değmez.

Merhaba. 1 Kasım günü bende nanokatalog.com üzerinden Arctic MX-4 siparişi verdim ve hala tedarik sürecinde gözüküyor. Siz ne zaman vermiştiniz siparişinizi?

Seçim olarak ise ciddi bir overclock deneyimi yaşamayacaksanız Arctic MX-4 kesinlikle makul tercihler arasında diyebilirim.

Merhaba. 1 Kasım günü bende nanokatalog.com üzerinden Arctic MX-4 siparişi verdim ve hala tedarik sürecinde gözüküyor. Siz ne zaman vermiştiniz siparişinizi?

Seçim olarak ise ciddi bir overclock deneyimi yaşamayacaksanız Arctic MX-4 kesinlikle makul tercihler arasında diyebilirim.

Adamların çalıştığı lojistik firma gönderilerini geç getirdiği için sıkıntı yaşamışlar. Lojistik firmayı değiştirmişler. Bu hafta cuma günü eline ulaşır büyük ihtimalle bana böyle bilgi aktarmışlardı.

Doğrudur. Bana da dün ona benzer bir mesaj atmışlar lojistik firmasıyla alakalı sorundan ötürü bu hafta içi tedarik edileceğine dair. Ben yine de bu hafta ulaştırabileceklerini pek düşünmüyorum.

1 Kasım tarihi sipariş verdiğim ürün tam 1 ay sonra elime ulaştı. 40x15cm boyutlarında balonlu naylona bant yardımıyla sarmalayıp gönderilmiş. Fatura ve garanti belgesi kargo poşetiyle birlikte geldi. Ambalajını açmadım fakat görünürde bir problem yok.

20181201_162611.jpg20181201_162644.jpg

1 Kasım tarihi sipariş verdiğim ürün tam 1 ay sonra elime ulaştı. 40x15cm boyutlarında balonlu naylona bant yardımıyla sarmalayıp gönderilmiş. Fatura ve garanti belgesi kargo poşetiyle birlikte geldi. Ambalajını açmadım fakat görünürde bir problem yok.

Eki Görüntüle 348106Eki Görüntüle 348110
Aynen kardeşim. Bende bugün itibariyle elime aldım. Şimdiye kadar Akasa Venom soğutucunun termal macununu kullanıyordum. Yanında verilen termal macun muhtemelen Akasa 455 idi. Çok performanslı değildi. Yüksek işlemci gücü gerektiren işlemlerle çok yüksek ısıya çıkabiliyordu. Yalnız MX-4 ile aynı yüksek performanslı işte bu kadar yüksek dereceye çıkmadı. Üründen gerçekten memnunum bu arada 4 gram çok fazla geliyor. Thermal Grizzly kullanmadım ama onun 1 gramlık ürünü bile fazla gelirdi doğrusunu söylemek gerekirse :)

WhatsApp Image 2018-12-01 at 23.33.28.jpeg

asda.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı