Arctis 1 için Ses kartı önerisi

Rodevish

Hectopat
Kaliteli bir USB ses kartı kullanıyorum ve ses seviyesini Windows'ta %10 kullanmak yetiyor. Fakat anakartımın ses kartına taktığım zaman hem %100 ses seviyesi yeterli olmuyor hem de aynı ekolayzer ayarları olmasına rağmen sesi tatmin etmiyor. Bu yüzden fiyat/performans olup, kendi driverı olan PCI-e ses kartı aramaktayım. USB ses kartı önerisi de olur fakat driverı olmalı. Çünkü Cloud 2 kulaklığın ses kartı driverı olmadığı için %100 ses seviyesi hem bana kısık gelmişti hem de ekolayzer tatmin etmemişti. Arctis 1 kulaklığa ve Gigabyte B450M anakarta sahibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, buna bakabilirsiniz.
Bunu gördüm fakat bir yorum gördüm ve giriş seviyesi kart olduğunu, anakarttan 1 tık daha iyi olacağı yazıyordu. O yüzden kafam karıştı. Sen kullanıyor musun bunu?

Kullanmıyorum hocam. Fakat siz HyperX karttan bile memnun olmayınca aklıma bu geldi.

Bu modeller de var.

350 liralık kulaklığa bir 350 daha vermek bence mantıklı değil. Arctic 3 veya 5 bakabilirdiniz almadan önce.

350 liralık kulaklığa bir 350 daha vermek bence mantıklı değil. Arctic 3 veya 5 bakabilirdiniz almadan önce.
Birincisi bir sürü kulaklık denedim ve en sonunda Cloud 2 almıştım fakat ses kartı tatmin etmemesinden dolayı iade etmiştim. Çünkü Cloud 2'yi kendi ses kartıma taktığımda daha iyi ses aldım. İkincisi Arctis 3 de Arctis 1 de aynı girişlere sahip olmasından dolayı Arctis 3 de alsam aynısı olacaktı. Kaldı ki Arctis 5 şu an en ucuz 1600 TL'ye satılmaktadır. Üçüncü olarak ise kendi ses kartıma güvenerekten zaten jak girişli kulaklık almak istiyordum fakat yeni nesil kulaklıklar TRRS girişli üretilip, benim eski nesil ses kartı olmasından dolayı jak ayırıcı ile takmam gerekiyor. Jak ayırıcı ile takıldığı zaman usb ses kartlarında hem performans düşüşü hem de nedense ses kartının yanmasına sebep oluyor bunu fark ettim. O yüzden mecbur ya PCIE ses kartı ya da TRRS girişli ve driverı olan usb ses kartı alacağım.

Hocam, bildiğim modelleri attım. Son attılarım büyük ihtimalle aynı yongayı kullanıyor.

Kaliteli bir USB ses kartı kullanıyorum ve ses seviyesini Windows'ta %10 kullanmak yetiyor. Fakat anakartımın ses kartına taktığım zaman hem %100 ses seviyesi yeterli olmuyor hem de aynı ekolayzer ayarları olmasına rağmen sesi tatmin etmiyor. Bu yüzden fiyat/performans olup, kendi driverı olan PCI-e ses kartı aramaktayım. USB ses kartı önerisi de olur fakat driverı olmalı. Çünkü Cloud 2 kulaklığın ses kartı driverı olmadığı için %100 ses seviyesi hem bana kısık gelmişti hem de ekolayzer tatmin etmemişti. Arctis 1 kulaklığa ve Gigabyte B450M anakarta sahibim.
Hocam bende Corsair hs50 cihazım için ses kartı arıyorum (laptop) kaliteli ve %10 yetiyor dediğiniz kart nedir acaba bilgi verir misiniz

Geri
Yukarı