Arctis 3 vs Razer Kraken

Arctis 3 kullanan biri olarak gerçekten şiddetle tavsiye ediyorum.Bilgisayarı günlü en az 4 saat kullanan bir olarak,o kadar kullanmama rağmen ter,bunalma,kulak ağrısı,bölgesel ağrı falan hiç bir şekilde yaşamadım ve görüntüsü,malzeme kalitesi harika.Mikrofon ve ses kalitesine gelirsek sen genellikle moba tarzı oynuyorum demişsin,MOBA oynayan birine göre ses kalitesi yeterde artar.Mikrofonu iese gerçekten çok güzel yayın yapmayan birinin işine fazlasıyla yetecek bir mikrofon.İlk başta almadan önce acaba kulaklık yeri rahatsız edecekmi?kulaklarımı sıkacakmı?terletecekmi? diye kafamda zibilyon tane soru oluştu.Ve bir karar ile aldım.Ama aldığımı bir nebze olsa dahi pişman değilim.Biraz büyük kulaklı olanbirisi olarak sakın bu konuda şüphe etme birçok kulaklık kullandım ama hiçbiri bunun kadar ergonomik ve kullanışlı değildi.Evet bukadar sana yardımcı olabildiysem ne mutlu merak ettiğin sormak istediğin bir şey olursa buradayım.İyi forumlar
Arctis 3'ün iyi olduğunu biliyorum ama Razer Kraken da gayet iyi. Kullanan veya bilgisi olan varsa Razer Kraken'la karşılaştırıp yorum yapabilsin diye açtım bu başlığı hocam. Teşekkürler yorumunuz için.
Sanırım Razer Kraken almaya biraz daha yakınım. Mikrofon kalitesi olsun, müzik kalitesi olsun daha iyi olduğunu söylüyorlar.
Sanırım kulaklıklar konusunda iyi olan @Jira da bir yorum yapabilirse çok güzel olur benim için.
Razer Kraken siparişi verdim, bugün elime ulaştı ve daha sonra bu konuyu okuyabilecekler için kendi fikirlerimi yazmak istiyorum. Daha önce Arctis 3 de kullandığımı da söylemem gerekiyor.
Şeklinin Arctis 3'ten çok daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü ben biraz daha kafayı saran kulaklıkları seviyorum.
Müzik performansı olarak kesinlikle Razer Kraken daha iyi. Ha, çok mu iyi? Hayır. Ama profesyonel değilseniz sizi tatmin edecek bir seviyede. Ses seviyesi aşırı yüksek değil ikisinin de, onu da belirtmek isterim, ama Arctis 3'ünkini tam hatırlayamamakla birlikte Kraken'in daha yüksek.
Oyun olarak denemedim. Ama moba tarzı oyunlar oynadığım için benim için çok fark edeceğini zannetmiyorum.
Mikrofon olarak kesinlikle Razer Kraken daha iyi.
Ha, ikisini de uzun vadede kullanmadım o yüzden bilmiyorum (Arctis 3 anakartıma uymadığı için yollamak zorunda kalmıştım, ama deneyimleyecek kadar kullandım). Ama Arctis 3'ün dışarıda da kullanılabilecek tasarımda bir kulaklık olması, fiyat/performans ürünü olması, Razer Kraken'den çok da büyük farklarının olmaması, ve sanırım daha uzun saatler götürebilecek bir kulaklık olması da Arctis 3'ün avantajları arasında.
Bir de son olarak bahsedeceğim şey, Arctis 3 sesi çok fazla dışarı vermiyor, hatta çok çok az. Ama Razer Kraken'da sesi çok az açsam bile direkt dışarı çıkıyor. Bilseydim almayabilirdim ama şu an kampanya bittiği için iade etmeyeceğim. Odada yalnız takılmayanlar için bir problem olabilir, discordda rahat konuşamayacağım mesela.
Benim tavsiyem eğer böyle bir kampanyayla az fiyat farkı görürseniz ve Razer Kraken'in tasarımı size daha hoş gelirse kesinlikle Razer Kraken seçmenizdir. (Razer Kraken 2019 gaming headset modelinden bahsediyorum)
Dediğim gibi, incelemede çok iddialı olduğumu kesinlikle söylemiyorum ama bu konuda çok az bilgi gördüm internette. Eğer sonradan bakanlara yardımcı olabilirsem ne güzel. İyi forumlar.
Ve aynı kategoride karşılaştırmak ne kadar doğru onu da bilemiyorum. Fiyat farkı da var aralarında ama indirimle fiyat farkı 50 liraya kadar düşüyor. Kafasında soru kalanlar için yazmak istedim.
Fiyatı çok yükselmiş şimdi ama almak isteyen olursa diye güncelleme:
12 aydır Razer Kraken 2019'u kullanıyorum, verdiğim paranın bu kadar değeceğini hiç düşünmemiştim. Zaten şimdiki fiyatı da baya uçmuş.
Sağlamlık olarak inanılmaz bir kulaklık. Kablosuna takılıp düşürdüklerimi mi dersin, yüksek bir yere astığımda düşmesini mi dersin; bir ton kez düşmesine rağmen bana mısın demedi, çiziği bile yok.
Her özelliğini çok beğendim, ama 2 probleminden bahsetmek istiyorum:
1-Ses şiddeti çok güçlü olduğu için sesi dışarı verebiliyor. İyi yanları da var, gece son ses müzik açıp masada bıraktıktan sonra hoparlör olarak kullanabiliyorum ama sesi kısmazsanız dinlediğiniz her şeyi yanınızdakiler de duyuyor, dikkat etmek lazım özellikle biriyle konuşurken.
2-Yine ses şiddetinin gücüyle alakalı bir problem sanırım ama ne yaptıysam düzeltemedim: Dinlediğiniz şeyleri mikrofona iletiyor. Mesela youtube'da bir şey izlerken discorddakiler ne dinlediğinizi direkt duyuyor, sesini çok kısarsanız problem olmuyor ama eski kulaklığımda böyle bir problem olmayınca bu biraz sıkıntı yaratmaya başladı. Bence baya büyük problem ama yararlarının yanında çok da önemli değil, en kötü ihtimal bas konuş yapıyorum.
Kalan her şeyinden çok memnunum. Müzik, oyun, film hepsinde beklediğimden iyiydi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı