Arctis 5 sağ taraftan daha fazla ses gelmesi

GoloX

Hectopat
Yaklaşık 1,5 ay önce SteelSeries Arctis 5 kulaklığı aldım. Aldıktan yaklaşık 2 hafta sonra müzik dinlerken kulaklığın sağ tarafından daha fazla ses verdiğini fark ettim. Umursamadan 2 hafta daha kullandım fakat en sonunda çok kötü gelmeye başladı ve aldığım mağazanın desteği ile iletişime geçip kulaklığı garanti kapsamında yolladım. 2 hafta sonra ise yeni bir Arctis 5 verdiler. Fakat aynı sorun bu kulaklıkta da var. Daha önce bu sorunla karşılaşan veya nasıl çözüldüğünü bilen varsa yardımlarını bekliyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm sürücülerin güncel mi?
Evet öyle olduklarını düşünüyorum. Ayrıca bu sorun büyük ihtimal kulaklığın kendisinden kaynaklanıyor denediğim her cihazda aynı sorunu gözlemledim.

Bu arada sorunum tam olarak Arctis 5'in üstünde bulunan ses açma ve kısma kısmından sesi en yükseğe getirdiğimde sağ taraftan fazla ses vermesidir ve ses seviyesini indirmeye başladığımda ise sesin düzelmesidir fakat ses çok düşük seviyelerde düzeliyor ve düzelmesinin bir anlamı kalmıyor. Umarım sorunumu kafanızı karıştırmadan anlatabilmişimdir.

Evet öyle olduklarını düşünüyorum. Ayrıca bu sorun büyük ihtimal kulaklığın kendisinden kaynaklanıyor denediğim her cihazda aynı sorunu gözlemledim.

Bu arada sorunum tam olarak Arctis 5'in üstünde bulunan ses açma ve kısma kısmından sesi en yükseğe getirdiğimde sağ taraftan fazla ses vermesidir ve ses seviyesini indirmeye başladığımda ise sesin düzelmesidir fakat ses çok düşük seviyelerde düzeliyor ve düzelmesinin bir anlamı kalmıyor. Umarım sorunumu kafanızı karıştırmadan anlatabilmişimdir.
Realtek ses programı ile sesin ağırlığını 1-2 tik sol tarafa vermeyi deneyebilirsiniz.

Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Kulaklık üzerindeki kontrolcüden sesi en sona aldığımda sağ taraftan ses bir tık daha fazla geliyor. Milimetrik oynamalarla kontrolcüden kıstığımda düzeliyor. Ben de garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı