Arctis 5 sol kısmın ses yüksekliği sorunu

coolblazer

Hectopat
Black Friday indirimi ile HN'den Arctis 5 kulaklık aldım. İlk başlarda alışma süreci vs. derken fark etmedim sanırım fakat müzik vs. dinleyince sol tarafın sağ tarafa göre biraz düşük olduğunu fark ettim.
Böyle bir sorun yaşayan var mı aranızda? Benim için çok rahatsız edici bir durum bu.

R-L ifadesinden dolayı her kulaklıkta sol taraf biraz tiz kalır sağ taraf daha çok bass vurur ve seslidir. İnsan beyninin kulağı bu şekilde biçimlendirdiği için kulaklıklar da bu tarz da yapılır.

Sol tarafta ki ses çok fazla mı düşük?

Ben Arctis 3'ü ilk aldığımda sağ taraftan ses gelmiyordu. Bütün kabloları çıkarıp bilgisayarı yeniden başlattım sonrasında düzelmişti.

Merhaba, kulaklığı çıkarıp kendi telefonumda da denedim sonuç aynı. Kulaklarımdan daha önce ameliyat olduğum için ses değişimlerine hassasım iyi algılayabiliyorum.

İlk gün sorun yoktu çalıştığım için geceleri deneyebiliyorum. 2. gün ise bir şeyler yanlış hissettirdi. Bunun üzerine elimdeki kulaklıkları tel kulaklığı vs. hepsini denedim acaba kulaklarımda mı sorun var diye. İki tarafı da eşit duyduğumdan emin olduktan sonra Arctis'i taktım ve yine yanlış bir şey olduğunu hissettim.

7 gün dolmadığı için iade hakkımı kullanacağım. Hepsiburada kod verdi Aras kargoyla göndermem için. Bir de kutu açılış videolarında olan gamer manifestosu gibi uzun büyük bir kağıt benim kulaklığın kutusunda çıkmadı, garip geldi. Acaba Türkiye'deki ürünlerde çıkmıyor yoksa daha önce kulaklık açıldı mı emin olamadım.

Ben Arctis 3'ü ilk aldığımda sağ taraftan ses gelmiyordu. Bütün kabloları çıkarıp bilgisayarı yeniden başlattım sonrasında düzelmişti.

Memnunmusunuz?

Merhaba, kulaklığı çıkarıp kendi telefonumda da denedim sonuç aynı. Kulaklarımdan daha önce ameliyat olduğum için ses değişimlerine hassasım iyi algılayabiliyorum.

İlk gün sorun yoktu çalıştığım için geceleri deneyebiliyorum. 2. gün ise bir şeyler yanlış hissettirdi. Bunun üzerine elimdeki kulaklıkları tel kulaklığı vs. hepsini denedim acaba kulaklarımda mı sorun var diye. İki tarafı da eşit duyduğumdan emin olduktan sonra Arctis'i taktım ve yine yanlış bir şey olduğunu hissettim.

7 gün dolmadığı için iade hakkımı kullanacağım. Hepsiburada kod verdi Aras kargoyla göndermem için. Bir de kutu açılış videolarında olan gamer manifestosu gibi uzun büyük bir kağıt benim kulaklığın kutusunda çıkmadı, garip geldi. Acaba Türkiye'deki ürünlerde çıkmıyor yoksa daha önce kulaklık açıldı mı emin olamadım.

Hocam bende farklı kulaklığı iade etmek için hb ye gönderdim , müşteri hizmetlerini aradığınızda iade kodu veriyor daha sonra ürünü geri yolluyorlar.Kulaklık hijyenik malzeme iadesi yoktur diyorlar.
Bilginiz olsun

Memnunmusunuz?

Hocam bende farklı kulaklığı iade etmek için hb ye gönderdim , müşteri hizmetlerini aradığınızda iade kodu veriyor daha sonra ürünü geri yolluyorlar.Kulaklık hijyenik malzeme iadesi yoktur diyorlar.
Bilginiz olsun

Benimki hepsiburada satıcısı değildi başka bir firmaydı. Büyük ihtimal o firmaya gidecek hocam sıkıntı çıkmaz sanırım. Geri gelirse de yapacak bir şey yok yollarız tamire ya da en kötü biraz ses dengesini sola alırım :)

Kulak içi kulaklıklar hijyenik üründür. İade almazlar. Kulak üstü kulaklıkları alırlar diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı